Vilniaus meras susitiko su Karoliniškių bendruomene

Šiandien Vilniaus Karoliniškių gimnazijos salėje gausiai rinkosi aktyviausi Karoliniškių bendruomenės nariai. Kiekvienas atėjęs į susitikimą su sostinės meru Remigijumi Šimašiumi turėjo paruošęs begalę jiems svarbių klausimų – gyventojai domėjosi miesto infrastruktūros gerinimo galimybėmis, gatvių apšvietimu, poliklinikos išsaugojimu, žaliųjų erdvių įrengimu, atliekų tvarkymo galimybėmis. Vilniaus meras kartu su gyventojais aptarė, ko bendruomenėms labiausiai trūksta ir kaip jie įsivaizduoja savo gyvenamąją aplinką.

„Karoliniškės gyvenamasis rajonas, kurį kaip ir kitus, kankina tokios pačios problemos: sausakimši kiemai, netvarkingi šaligatviai, automobilių stovėjimo vietų stygius, eismo organizavimo problemos, viešųjų erdvių trūkumas. Šiemet planuojame atnaujinti šaligatvius, sutvarkyti 30 įvažiavimų į kiemus, atnaujinti skverą gyventojams, o siekiant užtikrinti saugesnį susisiekimą, jau pradėjome projektuoti Narbuto gatvės viaduką. Labai noriu, kad bendruomenės gyventojai jaustųsi, kad gyvena gražioje vietoje ir gerame mieste“, – sako Vilniaus meras.

Anot sostinės vadovo, vienas pagrindinių savivaldybės tikslų dabar yra gaivinti miesto rajonus, nesusikoncentruojant vien ties miesto centru, kad seniūnijos atitiktų viso miesto lygį. Savo patirtimi, įgyvendinant rekreacinius projektus, su Karoliniškių gyventojais dalinosi su šio rajono problemomis gerai susipažinęs bendruomenės narys Rimantas Remeika.


„Prieš keletą metų Justiniškėse pavyko įgyvendinti labai įdomų rekreacinės zonos projektą. Ten atnaujinome fontaną, įrengėme suoliukus, viešąją zoną koncertams. Mūsų tikslas įrengti kažką panašaus kiekviename Vilniaus miegamajame rajone. Tai būtų išties nuostabu. Kviečiu visus nuvažiuoti į Justiniškes pasižiūrėti, kaip vietiniai gyventojai vertina šį projektą. Tai dar kartą parodo, ką gali padaryti bendrijos, bendruomenės ir valdžia dirbdami kartu“, – įsitikinęs R. Remeika.

Tai – ketvirtasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai – bendruomenių stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti.


Kovo-liepos mėnesiais bus rengiami kiti sostinės mero susitikimai su Naujamiesčio, Lazdynų, Panerių, Pašlaičių, Pilaitės, Žirmūnų, Justiniškių, Senamiesčio, Šeškinės, Rasų, Vilkpėdės, Viršuliškių, Žvėryno, Grigiškių, Šnipiškių, Verkių bei Naujosios Vilnios bendruomenėmis.

Karoliniškių seniūnija įsikūrusi vakarinėje Vilniaus miesto dalyje. 400 ha užimanti seniūnijos teritorija iškilusi ant aukšto dešiniojo Neries kranto – vaizdingi Neries šlaitai paskelbti Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu. Tai mėgstama gyventojų poilsio ir pasivaikščiojimų vieta, kaip ir nedidelis 11 ha Pasakų parkas, kuriame pastatytos tautodailininkų medžio skulptūros, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės ir poilsio vietos. Karoliniškių seniūnijoje gyvena daugiau nei 31 tūkst. gyventojų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt