„Aš didžiuojuosi kovo 11-ąja“ – žinomų žmonių mintimis pasipuošė sostinės autobusai

Kovo 11-osios išvakarėse Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su lenktynininku Benediktu Vanagu Europos aikštėje pristatė naują socialinį projektą – „Aš didžiuojuosi 1990 m. kovo 11-ąja“. Minint svarbią šalies istorijai šventę, vienuolika naujų viešojo transporto autobusų papuošti žinomų žmonių mintimis apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą.


„Džiaugiuosi, kad šiandien turime tiek daug šaunių patriotiškumo ambasadorių, ypač jaunosios kartos atstovų, kurie garsina Vilnių ir Lietuvą mūsų šalyje ir svetur. Didžiuojuosi mūsų Laisve – norėčiau palinkėti visiems ją puoselėti ir branginti, nes pirmiausia Laisvė kyla iš kiekvieno iš mūsų širdies.“,- sakė meras R. Šimašius.

Pasitelkus žinomų žmonių mintis, tikimasi paskatinti vilniečius bei miesto svečius prisiminti, susimąstyti apie šalies istoriją pakeitusio įvykio reikšmę bei prasmę, branginti ir saugoti laisvę.


„Kovo 11-oji primena, jog Laisvė yra atsakomybė. Laisvė mums suteikia teisę ir galimybę būti savimi. Jei mes švęstume Laisvę kiekvieną dieną, mes būtumėm laimingiausia tauta pasaulyje“, – sakė B. Vanagas.


Jau rytoj į švenčiantį miestą išvažiuos vienuolika autobusų su atlikėjo Andriaus Mamontovo, istoriko Alfredo Bumblausko, lenktynininko Benedikto Vanago, architekto, grupės „Antis“ lyderio ir dainininko, vieno Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdo Kaušpėdo, rašytojo Tomo Venclovo, mokslininko Daumanto Matulio, kunigo Juliaus Sasnausko, metraštininko Albino Kentra-Aušro, archeologo Vykinto Vaitkevičiaus, muzikanto Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, Medininkų žudynių liudininko, evangelikų reformatų kunigo Tomo Šerno mintimis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt