Sostinė architektūrinių sprendimų ieškos tarptautinių konkursų keliu

Sostinės savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjunga ir investuotojais paskelbė tarptautinį geriausios architektų idėjos konkursą – papuošti šiuolaikinį Vilniaus centrą Konstitucijos pr. nauju biurų ir viešbučių kompleksu. Savivaldybė tikisi, kad geriausios idėjos sukurs vilniečiams daugiau patogumo, o investuotojams – patrauklumo. Tai yra trečias kartas sostinės istorijoje, kai architektūriniam urbanistiniam sprendimui skelbiamas tarptautinis konkursas.

„Tikiuosi, kad praktika, kuomet investuotojas architektūrinių idėjų ieško bendradarbiaudamas su architektų bendruomene ir savivaldybe, leis pasiekti geriausią rezultatą. Manau, kad į tarptautinį konkursą ateis kompanijos, kurios suteiks didžiausią pridėtinę vertę miestui, išsaugos Senamiesčio panoramą, padės suformuoti šiuolaikinio miesto centro dešiniajame Neries krante vaizdą ir sukurti estetišką solidžią viešąją erdvę nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Naująjį biurų ir viešbučių kompleksą investuotojai ketina statyti privačioje teritorijoje, tarp Konstitucijos prospekto bei Upės gatvės. Planuojama, kad jo plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, o komplekse sukurti apie tūkstantį darbo vietų.

Pasak Lietuvos architektų sąjungos pirmininko Mariaus Šaliamoro, šis konkursas suteikia galimybę architektams prisidėti prie vienos iš Europos sostinių architektūros istorijos formavimo.

Apie savo dalyvavimą šiame tarptautiniame architektūros konkurse pranešė jau 9 architektų biurai iš įvairių šalių, 5 iš jų yra iš Lietuvos.

Pasak savivaldybės miesto plėtros specialistų, ieškant architektūrinių sprendimų tokiose ypatingose urbanistiniu požiūriu teritorijose, kaip naujasis Vilniaus centras dešiniajame Neries krante, itin svarbu įvertinti pastatų poveikį senamiesčio apsaugai, miesto panoramoms, pėsčiųjų ir dviračių srautams, viešosioms miesto erdvėms.

Tikimasi, kad tarptautinio konkurso keliu pavyks sukurti projektą, kuris darniai įsilies į miestą ir padės neišbaigtoje teritorijoje sukurti estetišką viešąją erdvę su patogiu susisiekimu pėsčiomis ir dviračiais, kuri puikiai papildys formuojamą urbanistinę kalvą dešiniajame Neries krante.

Tarptautinį konkursą organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management”.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt