Vilniaus savivaldybė skųs teismo sprendimą dėl Kalvarijų turgavietės

Sostinės savivaldybė skubiai skųs Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo panaikinama Kalvarijų turgavietės nuomos sutartis su UAB KTVG, – Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Savivaldybė atkreipia dėmesį, kad kai fiziniai asmenys, turintys nekilnojamojo turto išnuomotoje teritorijoje, užginčijo šią sutartį teisme, pirmosios instancijos teismas ieškinį dėl žemės nuomos sutarties panaikinimo visiškai atmetė. Būtina atsižvelgti ir į tai, jog teismo sprendime pasisakoma, kad žemės nuomos sutarties panaikinimas neužkerta kelio UAB KTVG vykdyti Kalvarijų turgavietės rekonstrukcijos darbus. Tai leidžia tarp Savivaldybės ir UAB KTVG galiojanti turgavietės pastatų nuomos sutartis.

Pasak Savivaldybės teisininkų, Vilniaus apygardos teismo sprendimo motyvai, kuriais panaikinta Kalvarijų turgavietės žemės nuomos sutartis, yra gana formalūs, todėl sprendimas bus apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Turgavietės nuomos sutartis su UAB KTVG buvo sudaryta prieš penkerius metus, už tai balsavus dar praėjusios kadencijos tarybai. Bendrovei KTVG 28 933 kv. m valstybinės žemės buvo išnuomota 2012 metais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]