Kviečiame į Azijos ir Europos susitikimo 20-mečiui skirtą nuotraukų parodą

Užsienio reikalų ministerija kartu su Azijos ir Europos fondu (ASEF) organizuoja parodą „On the Go“, skirtą Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) 20-mečiui paminėti. Atidarymo ceremonija vyks kovo 21 dieną 16 val. Vilniaus miesto rotušės Pilkojoje salėje (Didžioji g. 31).

2015 m. ASEF surengto nuotraukų konkurso „On the Go“ nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė fotožurnalistė Berta Tilmantaitė, pateikusi konkursui fotografiją „On the boat“.


Konkurse dalyvavo fotografai iš 50 šalių, pateikę daugiau kaip 1500 darbų. Konkurso tema – gyvenimo tempas Azijoje ir Europoje, žmonių skirtumai ir panašumai. Geriausias konkurso atstovų nuotraukas ASEF surinko į parodą, kuri Vilniaus miesto rotušėje veiks kovo 21-balandžio 15 d.

ASEM – tai 1996 m. kovo 1 d. įkurtas neformalus dialogo ir bendradarbiavimo procesas, apimantis 53 partnerius: 30 Europos ir 21 Azijos valstybę, taip pat Europos Komisiją ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) sekretoriatą. ASEF – vienintelė ASEM institucija. Ši pelno nesiekianti organizacija skirta Azijos ir Europos mainams intelektinėje, socialinėje ir kultūros srityse skatinti. Fondas įgyvendina projektus jaunimo mainų, žiniasklaidos, švietimo ir akademinio bendradarbiavimo, menų ir kultūros bei daugelyje kitų sričių.

Lietuva nuo pat narystės ASEM pradžios 2004 m. įvairiuose forumuose siekia aktyviai bendradarbiauti su kitomis ASEM narėmis, taip pat į šį Azijos ir Europos bendradarbiavimo forumą įtraukti kuo daugiau šalies institucijų ir organizacijų.
Aplankyti parodą maloniai kviečiami visi susidomėję bendrybių tarp Azijos ir Europos paieška.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]