Šiandien prie savivaldybės iškelta Žemės vėliava

Prie Vilniaus savivaldybės greta Lietuvos, Vilniaus ir Europos Sąjungos vėliavų šiandien pakelta dar viena – Žemės vėliava. Ji paskelbė šį savaitgalį minimą pasaulinę Žemės dieną, kuri skatina įsitraukti bendruomenę į aplinkosaugos veiklą, tausoti gamtą ir ja rūpintis. Šiandien daugiau kaip 150 Vilniaus švietimo įstaigų narių dalyvavo minėjimo renginyje Vilniaus savivaldybėje.



„Mes švenčiame Žemės dieną tam, kad parodytumėme, jog norime išsaugoti mūsų Žemę. Juk be Žemės mes esame niekas – jos išsaugojimas yra mūsų didžiausias rūpestis. Rūpintis gamta, kuri mus supa, turime kiekvieną dieną, ne tik šiandien“, – į šventę susirinkusiems vaikams, pedagogams bei studentams sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, kuruojantis aplinkos klausimus.

„Vilniaus miesto savivaldybė kartu su švietimo įstaigomis nuolat bendradarbiauja bei dalyvauja aplinkos, ekologijos, gamtos tausojimo ir puoselėjimo iniciatyvose, tad nenuostabu, kad ir šiandien į renginį atvyko tiek daug jaunimo“, – sakė savivaldybės Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininkė, kviesdama visus prisijungti prie rytoj visame pasaulyje vyksiančios iniciatyvos „Žemės valanda“. Jos metu 20.30 val. Vilniuje vienai valandai bus išjungtas Katedros, Rotušės, Bernardinų sodo ir Trijų Kryžių paminklo apšvietimas.


Po Žemės vėliavos iškėlimo Europos aikštėje, šventės dalyviai rinkosi į savivaldybės Tarybos posėdžių salę, kurioje švietimo įstaigų ugdytiniai, studentai, pedagogai, savivaldybės ir kitų organizacijų specialistai klausėsi pranešimų Žemės dienos tema.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt