Sugrįžus žiemai, Vilniaus gatvėse pamainomis dirba 30 barstytuvų

Sostinėje šeštadienį smarkiai pasnigus, sostinės gatvėse pamainomis dieną ir naktį dirba 30 barstytuvų. Pirmiausia kelininkai barsto tiltus, viadukus, įkalnes ir nuokalnes. Ypatingas dėmesys kreipiamas į metalinius tiltus, tokius kaip Liubarto, Žvėryno, Karaliaus Mindaugo, Žaliasis, Pilies, Tūkstantmečio estakada. Pūgai nurimus, Vilniuje visos gatvės pilnai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val.

Magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas pirmiausia pabarstomos šlapia druska. Centrinės miesto dalies siaurosios gatvės barstomos druskomis. Nuolat prižiūrimos ir kvartalinės gatvės – smėlio-druskos mišiniu. Iš viso yra barstomos ir valomos 539 gatvės (tai daugiau kaip 5 mln. kv. m).

Pranešti apie nenuvalytas, slidžias ir pavojų vairuotojams keliančias gatves galite paskambinę į: UAB Dispečerinę tarnybą 1355 ar informuoti Vilniaus miesto savivaldybę tel. 1664.

Vilniečiai bet kuriuo metu gali stebėti gatvių barstymo ir valymo darbų eigą bei jų retrospektyvą: www.vilnius.lt/map/grinda

Besistebintiems sugrįžusia žiema – hidrometeorologijos tarnybos archyvų duomenimis, pati žemiausia kovo temperatūra yra buvusi prieš 52 metus -37.5 °C. Vidutinė kovo mėnesio temperatūra yra apie 0.6 °C. Klimatologinis pavasaris dar neatėjo, o orų svyravimai kovą gali pateikti staigmenų.

Esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti, pasirinkti saugų važiavimo greitį, naudoti žiemines automobilių padangas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt