Vilniuje pradėtos naujųjų verslo namų „Narbuto 5“ statybos

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kartu su bendrovės „E.L.L. Nekilnojamas turtas“ atstovais ketvirtadienį iškilmingai įkasė simbolinę laiko kapsulę į būsimojo A klasės biurų pastato „Narbuto 5“ pamatus. T. Narbuto gatvėje Vilniuje, dešiniajame Neries krante iškilsiančių šešių aukštų ir 5100 m2 ploto verslo namų statybos darbus numatoma užbaigti pirmąjį 2017 m. ketvirtį. Į statybas bus investuota apie 9 milijonus eurų.


„Vilnius yra tapęs viena labiausiai augančių Senojo žemyno sostinių ir tikru ateities Europos miestu. Esame trečiasis vidutinio dydžio miestas Europoje pagal ekonominį vystymąsi ir patrauklumą užsienio investicijoms. Tam, kad ir toliau sėkmingai augtume, pritrauktume talentų ir investicijų, Vilniui gyvybiškai svarbu plėsti infrastruktūrą ir sudaryti sąlygas verslui čia veikti ir kurti“, – statybos darbų pradžios iškilmėse kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.


Naują biurų pastatą sudarys šeši antžeminiai ir du požeminiai aukštai. Verslo namų „Narbuto 5” patalpos bus lanksčiai planuojamos atsižvelgiant į čia įsikursiančių įmonių poreikius. Naujojo verslo centro kūrėjai pažymi, kad pagrindinis jų tikslas – sukurti tokią erdvę, kurioje būtų visapusiškai patenkinti tiek verslo, tiek ir čia dirbsiančių žmonių poreikiai. Todėl projektavimo ir statybos darbai vykdomi pagal pasaulyje pirmaujančią tvarių pastatų vertinimo sistemą BREEAM.

„Aukštus tvarių pastatų vertinimo standartus pasaulyje atitinkantis BREEAM sertifikatas suteikiamas pastatams, kurie daro mažiausią poveikį aplinkai. Siekdami sulaukti „Very Good“ BREEAM įvertinimo, daug investuojame į pažangiausias vėdinimo, kondicionavimo ir šildymo sistemas, siekdami sukurti patogias darbo sąlygas. Pagalvojome ir apie dirbančių žmonių laisvalaikį – verslo namuose bus įrengtos dviračių saugyklos, dušai, aktyvaus poilsio erdvė. Esu tikras, kad verslo namai „Narbuto 5“ išsiskirs jaukumu, lankstumu ir pažangiomis technologijomis“, – teigė „E.L.L. Nekilnojamas turtas“ statybų ir nekilnojamojo turto plėtros vadovas Kęstutis Garbonis.

Anot jo, tiek vietos mieste, tiek darbo sąlygų patogumui verslas kelia vis didesnius reikalavimus. „Darbo vietos komfortas yra svari motyvavimo priemonė, padedanti įmonėms pritraukti ir išlaikyti talentus. Būtent todėl bendrovės, ypač užsienio įmonės, tikisi, kad biurų pastatų plėtotojai turės pastato tvarumą liudijantį sertifikatą. Neabejojame, kad pažangiausi sprendimai ir dėmesys komfortui „Narbuto 5” verslo centrui leis tapti viena patraukliausių vietų dirbti Vilniaus mieste“, – teigia K. Garbonis.

Bendrovės „E.L.L. Nekilnojamas turtas“ atstovo teigimu, optimalaus dydžio ir išplanavimo pastatas padės kurti sinergiją tarp čia įsikursiančių įmonių ir darbuotojų. Verslo namai kyla itin patogioje miesto vietoje – centriniame verslo rajone, greta prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“, pagrindinių transporto arterijų, ir tuo pačiu – ramaus Žvėryno kaimynystėje.

„Narbuto 5“ plėtotojai orientuojasi į įvairaus dydžio lietuviško bei užsienio kapitalo įmones ir išskiria penkis verslo namų privalumus – tai strategiškai patogi vieta, patraukli architektūra, optimalus pastato dydis, lankstus biurų išplanavimas bei pažangios technologijos.

„Narbuto 5” plėtojanti bendrovė „E.L.L. Nekilnojamas turtas“ priklauso „E.L.L. Kinnisvara“ įmonių grupei.