Vilnius gatves tvarkys nauja universalia technika

Vilniaus gatves prižiūrinti įmonė UAB „Grinda“ pristatė 10 naujų universalių sunkvežimių, kurie bus tinkami naudoti tiek žiemos, tiek vasaros metu. Ši technika šaltuoju metu daug efektyviau barstys sostinės gatves druskų tirpalu, naudos mažiau kuro, o nuėmus sniego valymui skirtą įrangą, bus naudojama kelių taisymo darbams.


„Ši technika neužsibus garaže – jau netrukus sunkvežimiai išriedės į sostinės gatves ir bus naudojami įvairių kelių darbams skirtų medžiagų pervežimui. Tai šiuolaikiška ir moderni technika – ji patogesnė darbuotojams, taip pat sunaudoja mažiau kuro. Džiugu, kad pusė įmonės parko atnaujinta – tai leis daug greičiau ir operatyviau tvarkyti miestą“, – sakė miesto ūkio reikalus kuruojantis vicemeras Linas Kvedaravičius.


Šiuo metu beveik pusė gatves prižiūrinčios įmonės „Grinda“ naudojamos technikos yra atnaujinta, ją sudaro beveik pusė šimto sunkvežimių, ne senesnių kaip 3-4 metai. Dešimt naujų Renault Trucks „D Serijos“ sunkvežimių įsigyta pagal veiklos nuomą ketveriems metams. Po ketverių metų ši technika bus pakeista į dar naujesnę ir modernesnę. Tokiu būdu įsigyjamas turtas leis įmonei nuolat atnaujinti turimus automobilius ir nesirūpinti brangiai kainuojančiais remonto darbais.


„Šie sunkvežimiai naudoja mažiau kuro, jų varikliai geresni, todėl ir aplinkos tarša mažesnė. Taip pat barstytuvai geriau dozuoja druską – jos bus išbarstoma mažiau, tačiau efektyviau. Nauji hidrauliniai verstuvai leis greičiau ir kokybiškiau išvalyti gatves“, – sakė įmonės „Grinda“ direktorius Algimantas Vilūnas.


Ant barstytuvų žiemos sezono metu bus sumontuotas druskų bunkeris, druskos tirpalo bakai, druskų dozavimo ir išbarstymo įranga, verstuvas su hidrauliniu valdymu sniego valymui. Barstytuvuose, kaip ir visoje kitoje įmonės technikoje, įmontuota GPS įranga, kuri leis visiems besidomintiems stebėti technikos darbų veiklą. (www.vilnius.lt/map/grinda). Vasaros metu žiemos sezono darbui reikalingi agregatai bus nuimami ir sunkvežimiai bus naudojami kaip savivarčiai birioms medžiagoms pervežti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt