Antrą šv. Velykų dieną vilniečiai kviečiami dalytis gerumu ir pavasarine nuotaika

Ateinantį pirmadienį, kovo 28 d. 13 val., visi vilniečiai kviečiami į Katedros aikštę Vilniuje, kur prie baltai apdengtų stalų galės švęsti antrąją Velykų dieną, taip pat pasidalyti gerumu ir pasitikti pavasarį.

„Baltų staltiesių diena- tai šventė, kviečianti dalintis“ – teigia šventės iniciatorė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė Jurgita Pocienė. – „Sumeluočiau teigdama, jog ši idėja yra visiškai nauja ir originali. Jau daug metų tokią gražią tradiciją turi Užupis. Ten, kaip žinia, prie baltai dengtų stalų susirenka Užupio bendruomenė ir jaukiai dalindamiesi kas ką turi, švenčia antrą Velykų dieną. Visi ateina su šeimomis, mažais vaikais. Man labai patiko ta jų šventė, kuri suartina žmones, net nepažįstant vieni kitų asmeniškai. Žiūrėk pasibuvus tokiame susibūrime jau ir giminiuotis pradedi. Juk Lietuva tokia maža, čia mes visi pusbroliai ir pusseserės. Tad kodėl nesusiėjus?“

Šventė prasidės 13 val. Katedros aikštėje, šalia Gedimino paminklo. Ten vilniečių lauks 4 dideli baltomis staltiesėmis apdengti stalai, ant kurių kiekvienas atėjęs galės padėti savo vaišes. Kol miestiečiai vaišinsis ir bendraus, mažieji piliečiai galės stebėti net 2 spektaklius vaikams.

Pirmasis ALFOS teatro pasirodymas – „Kelionė pas TODĖL“ – nukels mažuosius žiūrovus į amžinų klausimų KODĖL? labirintus. Antrasis šeimyninis duetas „Nieko sau teatras“ parodys šiltą ir vasarišką spektaklį „Afrika“.

Nuo 16 val. prasidės koncertinė programa ir čia, ant improvizuotos scenos pasirodys jaunieji talentai, savo įgūdžius tobulinantys “Muzikos perlų” akademijoje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt