Mažiau draudimų Vilniuje: jau galima prekiauti mobiliuose maisto furgonėliuose

Sostinėje kuriama vis draugiškesnė aplinka verslui – nuo šių metų Vilniuje jau galima prekiauti iš prekybai pritaikyto automobilio ar jo priekabos važinėjant po skirtingas miesto vietas ir trumpam sustojant. Šia naujove jau spėjo pasinaudoti keli verslininkai, o gyventojai džiaugiasi turėdami progą savo mėgstamų valgių ar maisto produktų įsigyti visai šalia namų.

Iki šiol sostinėje nebuvo leidžiama prekiauti maistu ar maisto produktais užkandinėse „ant ratų“, kurios skanų ir kokybišką maistą galėtų pristatyti į įvairias miesto vietas. Nuo šių metų leidimų prekiauti mobiliuose maisto furgonėliuose tvarka tapo daug paprastesnė – tereikia gauti leidimą iš seniūnijos, kurioje planuojate verstis prekyba.


Prekiauti galima įvairiose miesto vietose, kur galima sustoti – šalikelėse, netoli skverų, parkų, biurų. Sustoti ir prekiauti vienoje vietoje galima ne ilgiau kaip vieną valandą. Anksčiau buvo leidžiama prekiauti tik savivaldybės patvirtintose prekybos vietose, pavyzdžiui, ūkininkų turgeliuose.

Norint gauti leidimą prekiauti tokiu būdu, seniūnijai reikia pateikti transporto priemonės techninės apžiūros kortelę, transporto priemonė privalo būti tvarkinga. Stovėti vienoje vietoje leidžiama ne ilgiau kaip vieną valandą per dieną, laikantis Kelių eismo taisyklių. Prekiauti (išskyrus renginių metu) bei sustoti negalima Vilniaus senamiestyje, reprezentacinėse gatvėse, aikštėse ir parkuose.


Paprastesnė tapo ir leidimų gavimo tvarka – leidimą prekiauti iš prekybai pritaikytų automobilių ar jų priekabų važinėjant iš vienos vietos į kitą galima gauti ir elektroniniu paštu nusiuntus visus reikiamus skenuotus dokumentus seniūnijai, į kurią kreipiamasi. Leidimas prekiauti vienoje seniūnijoje kainuoja 21 eurą mėnesiui.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt