Gegužės 27-ąją padovanokime Vilniui

Iniciatyva „Aš už Lietuvą“ kviečia visus gegužės 27-ąją padovanoti Lietuvai tądien atliekant visuomenei naudingą darbą. Kaip prasmingai praleisti šią dieną siūlys įvairios visuomeninės organizacijos, Lietuvos savivaldybės, bendruomenės, įmonės ar aktyvūs piliečiai. Vilnius jungiasi prie visoje šalyje rengiamo projekto ir gegužės 27 d. tikisi į akciją suburti net 10 000 vilniečių.

„Tai labai gražus projektas ir norisi įkvėpti bendruomenę tikėjimui, jog jie patys gali labai daug nuveikti savo miesto labui. Raginu siūlyti savo projektus, savanoriavimo veiklas, dalyvauti jose, tapti projekto ambasadoriais ir įrodyti, kad Vilnius yra bendruomeniškas miestas“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien į projekto pristatymą susirinkusiems svečiams.


Šiandien į Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdžių salę būrėsi seniūnai, seniūnaičiai, Vilniaus universitetų ir kolegijų atstovai, kuriems buvo pristatytas „Aš už Lietuvą“ projektas. Renginio dalyviai buvo raginami pagalvoti, ką jie galėtų pakeisti savo artimoje aplinkoje, kokios pagalbos jiems reikėtų atliekant vieną ar kitą veiklą bei užregistruoti savo projektą, prie kurio galėtų prisijungti bet kuris panorėjęs miesto gyventojas.

Projekto dalyviai galės patys nuspręsti, kokia savanoriška veikla užsiimti gegužės 27 dieną. Gyventojai bus kviečiami teikti pagalbą pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms, tvarkyti bei gražinti aplinką, dalyvauti diskusijose apie pilietiškumą, įvairiose meninėse, kūrybinėse veiklose bei kitaip prisidėti atliekant visuomenei naudingą darbą.


Daugiau informacijos ir savanoriavimo galimybės bus skelbiamos jau kitą savaitę veikti pradėsiančioje projekto interneto svetainėje www.asuzlietuva.lt. Svetainėje taip pat bus galima užregistruoti ir veiklą, prie kurios galės prisijungti visi norintys dalyvauti projekte.


Planuojama, kad prie projekto prisijungs daugelis Lietuvos savivaldybių, ministerijų, kai kurios didelės įmonės iniciatyvoje dalyvaus kartu su visais savo darbuotojais. Jau dabar prie projekto prisijungė 10 didžiausių Lietuvos miestų, 6 ministerijos, įvairios nevyriausybinės organizacijos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt