Geros naujienos Lazdynų gyventojams – modernus baseinas, nauji šaligatviai, tvarkingesni kiemai

Lazdynų bendruomenė drauge su miesto meru Remigijumi Šimašiumi šįvakar diskutavo apie savo gyvenamojo rajono veidą ir ateitį. Meras atkreipė dėmesį, kad gyvybė mieste atsiranda iš aktyvios bendruomenės, kaimynystės iniciatyvų kuriančių žmonėms draugiškas erdves, kuriose visi jaustųsi patogiai ir didžiuotųsi savo gyvenamąja aplinka. O gyventojai pažėrė daug įdomių ir išmintingų įžvalgų, į kurias verta atsižvelgti toliau planuojant darbus rajone.

„Savivaldybė atsisuka į daugiabučių namų rajonus ir telkia bendruomenes. Labai svarbu tiesiogiai išgirsti svarbiausius rūpesčius ir nuomonę apie numatytų darbų programą, kad šie iš tiesų padėtų žmonėms patogiau ir saugiau jaustis savo gyvenamoje erdvėje: kur kloti naujus šaligatvius ir suremontuoti kiemus, kuri vieta labiausiai tiktų naujam skverui. Todėl kviečiu visus dar labiau įsitraukti į sprendimų priėmimą ir drąsiai kurti originalią savo rajono tapatybę“, – sakė meras R. Šimašius

Nauji šaligatviai Lazdynuose

Šis pavasaris mėgstantiems pasivaikščioti Lazdynuose bus kitoks – čia jau klojami nauji šaligatviai: neseniai nutiestas 220 m šaligatvis nuo Lazdynų g. 52 iki pėsčiųjų viaduko, kur dešimtmečiais jo visai nebuvo. Dar beveik pusė kilometro šaligatvio greit bus paklota Šiltnamių gatvėje (nuo Lazdynėlių g. iki esamo šaligatvio). Nauji šaligatviai įrengiami ten, kur gyvena daugiausiai žmonių, kur jų labiausiai trūko ir keliukai jau seniai buvo išminti pačių gyventojų.

Šiemet Lazdynuose bus suremontuota net 16 įvažiavimų į kiemus

Per šiuos metus Lazdynuose suplanuota suremontuoti 16 blogiausios būklės įvažiavimų į kiemus dangą. Kiemai atrinkti, atsižvelgiant ne tik į dangos būklę, bet ir į aplinkui esančių namų gyventojų skaičių, ar jais privažiuojama prie ugdymo įstaigų ir pan. Parodžiusi iniciatyvą savivaldybė tikisi, kad bendrijų gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus ir patys.

Sutvarkyta Neries krantinė, jungianti Lazdynus ir miesto centrą

Neseniai savivaldybė sutvarkė Neries šlaitus takuose palei Nerį, jungiančiuose Žvėryną ir Lazdynus: iškirto išvirtusius, pavojingai pasvirusius ir pavojų keliančius medžius, krūmynus, trukdančius saugiai vaikščioti taku palei Nerį. Lazdyniečiai sužinojo, kad netrukus bus sutvarkytas ir takas, einantis per Žvėryno, Karoliniškių ir Lazdynų seniūnijų teritorijas. Šiuo taku bus lengviau pasiekti Lazdynus ar miesto centrą, pasivaikščioti Neries krantine ir pasigrožėti Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu. Per artimiausias dvi savaites bus atliekami tako išlyginimo, sutvarkymo darbai nuo Žvėryno iki LITEXPO parodų rūmų, įrengti du tilteliai. Po atliktų darbų takas bus saugesnis ir patogesnis vaikščioti, išlygintos nuožulnios tako vietos.

Artimiausiu metu bus sutvarkyta ir teritorija šalia aikštės, kurioje Lazdynų gyventojai rengia tradicines Joninių šventes. Ji bus saugesnė ir lengviau pasiekiama.

Geros naujienos dviratininkams

Kad kelionių dviračiais skaičius Lazdynuose augtų, per šiuos metus bus tvarkomi esami dviračių takai: užtaisomos duobės, kai kur nuleidžiami bortai, tačiau planuojama nutiesti ir naują 1 km jungtį – nuo Lazdynų iki Gariūnų, kuria ateityje bus galima pasiekti planuojamą dviračių taką į Trakus.

„Mūsų tikslas, kad bent 90 proc. vilniečių mažiausiai vieno kilometro atstumu nuo namų rastų magistralinį dviračių taką, kuriuo galėtų lengvai pasiekti miesto centrą ar Senamiestį, kad rajone atsirastų vietų, kurios būtų skirtos ne kelionėms iš vieno taško į kita, o tiesiog pasivažinėjimui“, – sakė meras.

Lazdynuose bus daugiau renginių ir sporto

Jau 2018 metais Lazdynuose duris atvers daugiafunkcis Lazdynų sveikatinimo centras, kuriame bus ne tik olimpinius kriterijus atitinkantys, bet ir moderniausi Baltijos šalyse 50 metrų ir 25 metrų baseinai. Vienu metu dalis baseino takų galės būti naudojami sveikatinimo, neformaliojo švietimo paslaugoms teikti, nėščiųjų ir senjorų užsiėmimams, o kita – profesionalių sportininkų treniruotėms. Jau šią vasarą bus paskelbtas daugiafunkcio centro rangos konkursas. Pasak architektų, baseinas darniai įsilies į Lazdynų gamtos reljefą, bus gražiai sutvarkytos prieigos aplink jį.

Aktyvi bendruomenė

Veikli vietos bendruomenės savivalda per praėjusius metus įgyvendino iniciatyvų už daugiau kaip 35,5 tūkst. eurų. Sėkmingiausios – vaikų vasaros stovyklos ir kelionės socialiai remtiniems vaikams, įrengtos poilsio zonos Erfurto g. ir Bukčių parke bei kt.

Tai – šeštasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai – bendruomenių stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]