Per praėjusius metus Vilniaus bibliotekose užsiregistravo 85 tūkst. naujų skaitytojų

2016-ieji – Bibliotekų metai. Šia proga Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka miesto bendruomenei įdomiai pristatė savo veiklą. Renginio metu buvo papasakota apie bibliotekos veiklos kryptis, viziją ir misiją, apie pirmąjį pasaulyje virtualios biblioterapijos projektą „Mes knygų s@loje“.

Sveikinimo kalba renginį pradėjęs mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius teigė, jog 2016-ųjų paskelbimas ir Bendruomenių, ir Bibliotekų metais, nėra vien tik sutapimas. „Tai logiškas sugretinimas – juk bibliotekos šiandien tampa bendruomenių susibūrimo ir kultūros centrais“, – teigė L. Kvedaravičius, bibliotekai savo ir miesto mero vardu padovanojęs Vido Poškaus knygą „Nedingęs Vilnius“.


Pastaraisiais metais Vilniaus centrinė biblioteka įsigijo beveik 83 tūkst. naujų leidinių, o bendrą fondą sudarė net pusė milijono bibliotekinių dokumentų. 2015 m. bibliotekose iš viso užsiregistravo 85 tūkst. naujų skaitytojų, kurie jose apsilankė daugiau nei 760 tūkst. kartų. Aktyviai buvo vykdoma ir bendruomenės kompiuterinio raštingumo gerinimo veikla – per metus konsultuota apie 20 tūkst. lankytojų, intensyviai vesti kompiuterinio raštingumo kursai pradedantiesiems ir pažengusiems, o interneto skaityklų vartotojų skaičius išaugo trimis tūkstančiais.

Renginio metu bibliotekos direktorė Rima Gražienė skaitė pranešimą apie įstaigos veiklos kryptis, pristatė įstaigos misiją, viziją, tikslus bei vertybes, pasakojo apie bibliotekų sistemos struktūrą, džiaugėsi aktyvia bibliotekų projektine veikla, išskirdama projektus, skirtus Vilniaus istorijos ir iškilių asmenybių pažinimui, bei pirmąjį pasaulyje virtualios biblioterapijos projektą „Mes knygų s@loje“.


Vilniaus centrinė biblioteka vykdė įvairias apklausas: jos parodė, kad bibliotekos lankytojai pagal amžiaus grupes pasiskirstę daugmaž tolygiai, tai sugriovė mitą, jog dažniausiai bibliotekose lankose senyvo amžiaus žmonės. Anketų duomenys parodė, kad žmonės į biblioteką dažniausiai užsuka ieškodami laisvalaikio literatūros, tačiau nuolat auga lankytojų, bibliotekose leidžiančių laisvalaikį, besimokančių ar dirbančių, skaičius. Anketų respondentai gerai įvertino Vilniaus centrinės bibliotekos aptarnavimo kultūrą, darbo laiką, organizuojamus renginius.

Renginio pabaigoje svečių laukė muzikinis renginio siurprizas – saksofonisto Danieliaus Praspaliauskio pasirodymas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt