Vilniaus meras susitiko su Panerių seniūnijos gyventojais

Vietos bendruomenių metais Vilnius atsigręžia į seniūnijas – vis daugiau dėmesio skiriama ne centre įsikūrusiems rajonams. Šiandien istorinio Trakų Vokės dvaro teritorijoje surengtas jau septintasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas – šįkart su Panerių seniūnijos gyventojais. Anot sostinės mero, tokie susitikimai su vietos bendruomenėmis padeda suprasti realias seniūnijų gyventojų problemas ir planuoti būsimus darbus.

„Panerių seniūnija yra labai savita – pagal teritoriją yra pati didžiausia, o pagal gyventojų skaičių – pati mažiausia. Džiugu, kad čia yra toks kultūrinis objektas kaip Trakų Vokės dvaro sodyba, savivaldybė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad ši sodyba ir jos parkas būtų atnaujinti bei sutvarkyti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Susitikimo metu buvo gvildenamos ir seniūnijos problemos, gyventojai sostinės merui uždavė jiems rūpimus klausimus, pateikė savo pasiūlymus. Vilniaus meras patikino, kad gatvės, kuriose yra intensyvesnis eismas, jomis važinėja viešasis transportas, bus sutvarkytos, įrengti šaligatviai, sutvarkytos viešojo transporto stoteles, gatvių apšvietimas.


Galimybė pasinaudoti parama
„Problemos, kamuojančios bendrijas, yra labai panašios visur, pačias opiausias mes imsimės spręsti, o gyventojus noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama, kai pusė lėšų kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros darbams atlikti savivaldybė apmoka pusė sumos“, – sakė sostinės meras, pridurdamas, kad vadinamoji 50 ir 50 parama galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padėtų atsinaujinti seniūnijos aplinkai.

Plėtros klausimais gyventojai galės konsultuotis su architektais
Nuo šiol visos sostinės seniūnijos turės sau priskirtą architektą: taip gyventojai galės aktyviau įsitraukti į savo gyvenamojo rajono problemų sprendimą, turės galimybę spręsti įvairius su rajono teritorijos plėtra ir infrastruktūros gerinimu susijusius klausimus. Panerių seniūnijos gyventojai šiais klausimais galės konsultuotis su miesto plėtros specialistu Rimantu Mockumi, kuris savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Klientų aptarnavimo skyriuje 1-ame aukšte, 24 ir 25 darbo vietos, priešais Vilniaus jaunimo informacijos centrą) konsultuos kiekvieną penktadienį nuo 9 val. iki 12 val.


Trakų Vokės dvaro sodybos ir parko sutvarkymas
Panerių seniūnija gali didžiuotis savo Trakų Vokės dvaru, istoriniu architektūros paminklu. Šiuo metu SĮ „Vilniaus planas“ rengia Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkybos projektinius pasiūlymus. Trakų Vokės dvaro sodybos parko teritorijos tvarkymui planuojama numatyti iki 913 655,85 Eur ES Sanglaudos fondų lėšų. Artimiausiu metu bus pradėtas rengti investicinis projektas.

Planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus
Šįmet Panerių seniūnijoje planuojama atnaujinti 8 įvažiavimus į kiemus J. Tiškevičiaus, Trampolio ir Juodšilių gatvėse. Iš viso bus atnaujintas 1 km. 230 kv. m. kelio ruožas. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur – užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai.


Dviračių takas su Lazdynais
Dar šiemet iš Gariūnų į Lazdynus bus galima saugiai nuvažiuoti ir dviračiu – čia planuojama nutiesti naują 1 km. dviračių taką. Šiuo taku ateityje bus galima pasiekti ir Trakus.

Tai – jau septintasis sostinės vadovo susitikimas su miesto seniūnijų gyventojais. Planuojama, kad iki vasaros vidurio bus aplankytos visų Vilniaus rajonų bendruomenės. Mero inicijuoti susitikimai ragina vis daugiau dėmesio skirti ne centre įsikūrusiems rajonams, jų gyventojams. Klausiama gyventojų nuomonės, bendruomenės kviečiamos susiburti, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti savo seniūnijų gyvenime.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt