Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ šiandien buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). Kūrybiška universiteto komanda su savivaldybe bendradarbiaus kuriant ir puoselėjant viešąsias Vilniaus erdves, formuojant miesto ateities viziją bei ieškant naujų sprendimų.


„Vilnius siekia būti atviru, greitu ir inovatyviu miestu. Prie tokios sostinės kūrimo galėtų dar labiau prisidėti ir kūrybiška universiteto komanda, kuri jau padėjo miestui pasiekti gerų rezultatų įvairiose srityse. Miestas žvelgia į ateitį, todėl visos durys universitetams ir studentų iniciatyvoms atviros,“ – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius, ragindamas universiteto bendruomenę aktyviai įsitraukti į realius miesto plėtros darbus.


„Šiandien atnaujinta sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe yra gera proga pasidžiaugti kartu nuveiktais darbais, nes partnerystė prasidėjo dar prieš keletą metų. Visų pirma bendradarbiavimą sieja bendra vizija dėl STEAM ir tiksliųjų mokslų plėtros – jau penkiolikoje Vilniaus miestų gimnazijų esame įsteigę VGTU klases ir padedame mokykloms sustiprinti tiksliųjų mokslų ugdymą. Taip pat bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, buvo įsteigtas pirmasis Vilniuje inžinerinių mokslų licėjus. Džiaugiuosi, kad mus sieja požiūris į tvarią ir darnią miesto raidą“, – sakė VGTU rektorius prof. Alfonsas Daniūnas.


VGTU rengiami specialistai prisideda prie Vilniaus miesto gerovės ir plėtros, mokslininkai atlieka įvairius tyrimus aplinkosaugos, miestų planavimo, architektūros, transporto, infrastruktūros ir kitose aplinkos gerinimo srityse.

Renginio metu savivaldybės bei universiteto atstovai aktyviai diskutavo įvairiais miesto plėtros bei ateities vizijos klausimais, išsakė savo pasiūlymus. Sostinės meras trumpai pristatė Neries krantinės viziją ir jau atliktus darbus, paskatino Architektūros ir Statybos fakultetų atstovus bei studentus kurti įdomius mažosios architektūros paminklus, kurie galėtų tapti reprezentaciniais Vilniaus miesto ir Neries krantinės ženklais.


VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ bendradarbiavimo sutartį pasirašę Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir VGTU rektorius prof. Alfonsas Daniūnas sutiko, kad studentai turėtų aktyviai įsitraukti į savo miesto problemų sprendimą, kartu kurti modernų, įdomų ir patogų Vilnių. Savivaldybės bei universiteto atstovai sutarė ne tik inicijuoti ir vykdyti bendradarbiavimo projektus mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų skatinimo srityse, bet gautus rezultatus diegti praktikoje.

Po surengtos diskusijos padėkos raštais bei simbolinėmis savivaldybės dovanomis buvo apdovanotos keturios VGTU architektūros inžinerijos studentės, dalyvavusios Antakalniečių bendruomenės inicijuotame Antakalnio parko suoliukų projekto konkurse. Studentės sukūrė įdomius prie žalios parko aplinkos derančius suoliukus, kurie galėtų papuošti Antakalnio parką ar kitas viešąsias Vilniaus erdves.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt