Vilniečiai baigia trumpiausią šildymo sezoną, už šilumą mokėdami 10 % mažiau

Sostinės savivaldybė, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą ir prognozes, nuo rytojaus baigia šildymo sezoną, kuris buvo trumpiausias per pastaruosius trejus metus. Šį sezoną vilniečiai šildėsi nuo spalio 12-os iki balandžio 7-osios, praėjusius keletą sezonų – bent 7 paromis ilgiau.

Gyvenamuosiuose namuose ir administraciniuose pastatuose šildymas išjungiamas nuo rytdienos, balandžio 7 dienos, praėjusį sezoną šiluma išjungta tik balandžio pabaigoje – 24-ą dieną.

Diena vėliau, nuo penktadienio, šildymas bus išjungiamas ir miesto mokyklose, darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose.
Saugiu pastatų šildymo sistemų stabdymu rūpinasi daugiabučių namų valdytojai (administratoriai), šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai ar pastatų savininkai.

Vilniečiai džiaugiasi ne tik trumpesniu šildymo sezonu, bet ir dešimčia procentų sumažėjusia šilumos kaina: vidutinė aritmetinė praėjusio šildymo sezono šilumos kaina buvo 6,20 ct/kwh (be PVM), šį šildymo sezoną vidutinė šilumos kaina sumažėjo iki 5,65 ct/kwh (be PVM). Tam įtakos turėjo nuo 2016 metų atsiradęs nepriklausomas šilumos tiekėjas UAB „Geco Vilnius“, gaminantis šilumą iš biokuro, taip pat sumažėjusi dujų kaina.

Savivaldybė ir toliau rūpinasi, kad šildymo kainos sostinės gyventojams mažėtų. Šįmet po savivaldybės kreipimosi, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė mažesnes šilumos kainas vilniečiams. Komisijos nustatytos šilumos kainos įsigalios nuo gegužės mėnesio.

Komisijai priėmus sprendimą eliminuoti 1,1 mln. Eur sąnaudų, kaip nepagrįstų, dėl faktiškai neveikiančios trečiosios termofikacinės elektrinės, taip pat papildomai sumažinus kitas, šilumos tiekimo veiklai vykdyti nebūtinas sąnaudas, Vilniaus šilumos ir karšto vandens vartotojai sutaupys apie 2,5 mln. Eur per metus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]