Atviras Vilnius – e. valdymo reitingo viršūnėje

E. miesto departamento komanda

Vilnius savivaldybė pripažinta geriausiai Lietuvoje valdanti e. duomenis: „Baltijos informacinės visuomenės analizės centro“ atliktame šalies savivaldybių elektroninio valdymo reitinge sostinė užima pirmąją vietą. E. valdymo kokybės tyrime buvo vertinamas savivaldybių interneto svetainių pritaikymas vartotojams: informavimas apie asmens duomenų apsaugą, tinklalapio praktiškumas, pateikiamo turinio aktualumas, teikiamų elektroninių paslaugų kokybė ir elektroninės demokratijos galimybės.

Sostinės savivaldybė užėmė pirmąją vietą e. paslaugų kategorijoje – tinklalapio vartotojai yra tinkamai informuojami apie teikiamas e. paslaugas bei skatina gyventojus jomis dažniau naudotis. O kategorijoje „Saugumas ir privatumas“ tapo ryškia lydere – Vilniaus savivaldybė vienintelė Lietuvoje saugumo ir privatumo informaciją vartotojams pateikia sistemiškai parengtoje svetainės privatumo politikoje.

„Nuolat tobuliname savo sistemas ir stengiamės kuo mažiau apkrauti gyventojus „popierizmu“. Bendradarbiaujame su kitomis institucijomis daug informacijos pateikdami viešai, kad vilniečiams nereikėtų kaskart kreiptis į savivaldybę. Visus šiuos darbus atlieka E. miesto departamento specialistų komanda, nuolat tobulinanti informacijos matomumą ir pasiekiamumą“, – sakė mero patarėjas Povilas Poderskis, talkinantis E. miesto departamento darbuotojams.

Elektroninis valdymas – neatsiejamas sumanaus miesto bruožas. Atvirų duomenų sostinė Vilnius neatsilieka nuo sparčiai besivystančių technologijų ir vis didesnio gyventojų poreikio naudotis e. paslaugomis. Kuo toliau, tuo daugiau savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių duomenų tampa visiškai atviri. Jau atverti finansų, apskaitos, nekilnojamojo turto, viešojo transporto, viešųjų pirkimų ir net kasdienių susitikimų protokolus.

Artimiausiu metu Vilniaus savivaldybė paskelbs ir savivaldybės teikiamų paslaugų rodiklius. Tai padės patiems darbuotojams ir miesto gyventojams įvertinti, ar teikiamos paslaugos yra kokybiškos, naudingos ir efektyvios. Jeigu turite pasiūlymų ar rekomendacijų, kaip pagerinti e. valdymo kokybę, rašykite mums el. paštu [email protected] arba [email protected]

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]