Savivaldybė: kompensacija keliems asmenims už sklypą prie aplinkkelio – neadekvati

Rytoj Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padės galutinį tašką ne vienus metus trukusioje civilinėje byloje dėl kompensacijos priteisimo 4 asmenims – už visuomenės poreikiams, Vakariniam aplinkkeliui, paimtą 1,65 ha žemės sklypą būsimos gatvės atkarpoje tarp Pašilaičių ir Ukmergės autostrados.

Savivaldybės nuomone, už išperkamą aplinkkelio statybai reikalingą žemę jos savininkai reikalauja nepagrįstai didelių sumų.

Pernai Lietuvos apeliacinis teismas priteisė net 3,35 mln. Eur dydžio kompensaciją už prieš šešiolika metų fizinių asmenų įsigytą 1,65 ha sklypą, remdamasis vieno eksperto nustatyta verte, kuri pasirodė net 3,5 karto didesnė, nei nustatė Nacionalinė žemės tarnyba ir gerokai – apie 400 tūkst. Eur – viršija Registrų centro nurodytą vidutinę rinkos vertę.

Šioje byloje ypatingai didelę reikšmę turi viešasis interesas, kuris susijęs ne tik su atlyginimu savininkams už paimamą turtą, bet labiausiai – su visuomenės poreikiu tokiu turtu naudotis.

Nuo 2012 metų Vakarinio aplinkkelio žemės ir kito turto perėmimui Savivaldybei teko iš viso skirti net 8,118 mln. eurų.

Savivaldybės vertinimu, Teismui palikus galioti savininkams priteistą nepagrįstai didelę kompensaciją keletui asmenų, bus padaryta didžiulė žala savivaldai ir visiems vilniečiams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]