Vilniaus savivaldybė pirmoji įsidiegė elektroninę mokyklos patalpų nuomos sistemą

Sostinės savivaldybė įdiegė elektroninę švietimo įstaigų patalpų nuomos sistemą – nuo šiol norintys išsinuomoti Vilniaus mokyklų patalpas būrelių veiklai ar sportui, tai galės padaryti paprasčiau ir patogiau. Kad Vilniaus mokyklos taptų dar atviresnės ir jose po pamokų aktyviai laisvalaikį leistų vis daugiau jaunimo, įdiegta patogi sistema, kuri padeda greit ir lengvai išsinuomoti mokyklų patalpas.

Duomenis apie mokyklų patalpų nuomą galima rasti Vilniaus savivaldybės interneto svetainėje, E. miesto skiltyje, skyrelyje „Salių nuoma“. Sistema veikia labai paprastai: pagal paieškos kriterijus galima pasirinkti sudominusias patalpas, jų rezervacijos laiką ir pan. Sistema pasiūlo galimus nuomos variantus ir kontaktus.

Daugelyje sostinės švietimo įstaigų įvairūs sporto, šokių, menų būreliai veikia būtent mokyklų salėse, stadionuose ar kabinetuose. Lengvatinėmis sąlygomis neformalaus ugdymo būreliams nuomojamos patalpos puikiai tinka įvairiems užsiėmimams. Savivaldybės sprendimu, mokyklos privalo ne mažiau kaip 20 val. per savaitę savo aikštynus ir sales išnuomoti vaikų užsiėmimams.

Paiešką galima vykdyti pagal rajoną, pasirenkant nuomojamos patalpos pobūdį, dydį, kainą ir kt. Jeigu norite išsinuomoti sporto ar choreografijos salę, sistemoje matysite, ar salė turi persirengimo kambarius, dušo kabinas, ar yra wi-fi ryšys, pritaikymo žmonėms su negalia ir kt. duomenis. Prie kai kurių nuomos objektų pridedamos ir patalpų nuotraukos.

Šiuo metu sukurtoje sistemoje yra tik mokyklų patalpos, tačiau savivaldybė ketina sistemą išplėsti – joje bus galima rasti visų miesto savivaldybės įstaigų ir pačios savivaldybės turimo nekilnojamojo turto nuomos duomenis. Vėliau planuojama įdiegti ir elektroninę patalpų nuomos rezervacijos bei apmokėjimo sistemą.

Elektroninė mokyklų patalpų nuomos sistema

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt