Meras lankėsi Vilniaus bendruomeniškumo erdvėje „Technariumas“

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su „Technariumo“ bendruomene Naujamiestyje įsikūrusiose dirbtuvėse, kur gimsta įdomūs sprendimai – lazerių labirintas, automatizuotas šiltnamis, judesiu valdoma ugnies patranka, ar kavos skrudintuvas iš skalbimo mašinos būgno.

1000 kv. m techninės kūrybos erdvėse yra įrankių ir medžiagų, žmonių su patirtimi, kurie gali parodyti, kaip jais naudotis. „Technariume“ kurianti ir kompanija labai įvairi ir amžiumi, ir pomėgiais: inžinieriai, amatų meistrai, programišiai, menininkai ir mokslininkai prieš keletą metų susibūrę kaip draugų bendruomenė, nuo praėjusio rugsėjo tapo atviri visiems ir dalijasi savo darbo erdvėmis, konsultuoja.

„Šios dirbtuvės žavi tuo, kad tai tikra iniciatyva ir veiksmas, kuri kyla iš apačios ir be jokių ES paramų ir indėlių iš kitų šaltinių. Žmonės daro tai, ką mėgsta ir sukuria tokius produktus, kurie labai reikalingi Vilniui. Džiugu, kad norintys ką nors pagaminti ar patobulinti žmonės turi kur ateiti. Tai ypač svarbu jaunimui, kuris nestudijuoja techninių dalykų, bet nori tai išmėginti ar tiesiog pabūti techninės kūrybos šventėje. Miestui tokios dirbtuvės neabejotinai labai reikalingos ir džiugu, kad jos jau tampa startuolių ekosistemos dalimi“, – sakė Vilniaus meras.

„Technariume“ kas mėnesį vyksta „Hack and Tell“ techniški vakarėliai, kurių metu kiekvienas gali pristatyti savo projektus, paklausti patarimo, sutikti žmonių su panašiais interesais. „Technariume“ veikia metalo ir medžio dirbtuvės, siuvykla, keramikos ir juvelyrikos dirbtuvės, vyksta atviro kodo softwaro/hardwaro projektai, užsiimama elektronika, gamtos mokslais, kuriami meno projektai įvairiems festivaliams, sukuriama ir pagaminama įranga teatrui ar kinui, rankų darbo baldai, kiti čia ateina vystyti savo projektų: programuoti, dirbti su elektronika, mokytis lituoti, pasitaisyti dviratį, pasidalyti mintimis apie netikėtus daiktų ir sistemų panaudojimo būdus.

Nors bendruomenė juokauja, kad „Technariumas“ yra būrelis peraugusiems vaikams, į dirbtuves ateina ir tokie startuoliai kaip TableArt.com, robotukas Sidewalk, čia gimsta ir vidiniai startuoliai, sukūrę chirp! drėgmės sensorių. Dirbtuvėse gimsta daug įdomių sprendimų, gaminių reklamos ir kino industrijai, sau ir draugams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt