Susitikime su meru – geros naujienos Rasų gyventojams: tvarkomos gatvės, kiemai ir šaligatviai

Rasų bendruomenė drauge su miesto meru Remigijumi Šimašiumi šįvakar diskutavo apie šiame rajone planuojamus įgyvendinti projektus, gyventojų lūkesčius ir problemas. Liepkalnio pagrindinėje mokykloje vyko jau aštuntasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimas su bendruomene. Pasak sostinės mero, šiame itin žaliame rajone šiemet, kaip ir kituose Vilniaus rajonuose, daugiausiai dėmesio bus gyvenamosios aplinkos gerinimui: šaligatvių, gatvių, kiemų tvarkymui.

„Kaip ir visose, labiau nuo miesto centro nutolusiose seniūnijose planuojame gerinti susisiekimą viešuoju transportu, įrengti daugiau naujų viešojo transporto laukimo paviljonų bei pakloti šaligatvius iki jų, kad gyventojai viešojo transporto stotelę galėtų pasiekti saugiai ir patogiai. Jau pradėtas rengti dviejų lygių Liepkalnio – Žirnių gatvių sankryžos projektas. Tikiu, kad šis rajonas, su gyventojų ir savivaldybės pagalba ateityje įgaus labai gražų vaizdą“- sakė meras Remigijus Šimašius.

Bus sutvarkytos seniausios kapinės

Iki 2018 metų planuojama sutvarkyti vienas seniausių ir unikaliausių Lietuvos kapinių – Rasų kapines. Šiemet bus parengtas tvarkybos darbų projektas, kurio pagrindinė užduotis sutvarkyti slenkančius šlaitus. Teritorijoje bus tvarkoma ir infrastruktūra, kad europinio kultūros kelio paveldo objektas taptu saugus ir patogus lankytojams. Numatoma restauruoti ir remontuoti takų sistemą, įrengti pagrindinių takų apšvietimą, bei vaizdo stebėjimo sistemą. Naujai įrengta informacinė sistema lankytojams suteiks informaciją apie kapinėse palaidotas iškilias asmenybes. Tikimasi, kad sutvarkius kapines jos taps dar didesniu istoriniu turistų traukos objektu. Turizmo centro duomenimis, per metus Vilnių aplanko apie 930 tūkst. turistų, o 95 proc. Lietuvos turizmo agentūrų Rasų kapines yra įtraukusios į lankytinų objektų programą.

Bus paklota daugiau kaip kilometras šaligatvių

Naujais šaligatviais netrukus galės džiaugtis vaikštantys Gurių gatve. Šioje gatvėje bus paklota daugiau kaip vienas kilometras šaligatvių, kur jų niekada nebuvo. Šaligatviai bus nuteisti Gurių gatvėje nuo Minsko pl. iki Gurių Sodų 2-osios gatvės. Tai leis seniūnijos gyventojams pasiekti viešojo transporto stotelę, ugdymo įstaigą kur kas saugiau.

Bus atnaujinta Stepono Batoro gatvė

Netrukus į sostinės gatves išriedės asfalto volai ir kita sunkioji technika. Įvairiose sostinės seniūnijose planuojama sutvarkyti apie 40 km gatvių, beveik 6 km iš jų yra žvyrkeliai. Tai dešimčia kilometrų daugiau gatvių, nei pernai. Rasų seniūnijoje, visoje Stepono Batoro gatvėje, bus atnaujinama beveik kilometro ilgio provėžuota kelio danga. Taip pat bus paklota nauja asfalto danga Viršupio -S. Batoro transporto žiede.


Šiemet Rasų seniūnijoje bus suremontuoti 3 įvažiavimai į kiemus

Po devynerių metų pertraukos vėl pradėti remontuoti daugiabučių namų kiemai. Patikrinus realią situaciją, pirmiausiai buvo atrinkti prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai. Per šiuos metus Rasose planuojama suremontuoti 3 blogiausios būklės įvažiavimų į kiemus dangą Peteliškių ir Olandų gatvėse.

Planuojama sutvarkyti Rasų girininkijos miškus

Artimiausiu metu bus pradėti Rasų girininkijos miško parko tvarkymo kraštovaizdžio formavimo darbai. Darbų metu bus šalinami sausi, pavojingai palinkę, nulūžę, išvirtę medžiai, krūmai, šakos, miško trakas. Taip pat planuojama išvalyti pamiškes prie Gurių gatvės, Ribiškių tako. Baigus darbus Rasų rajono gyventojai galės džiaugtis estetišku, tvarkingu kraštovaizdžiu.

Rasų seniūnija įsikūrusi į pietryčius nuo Senamiesčio seniūnijos. Ją sudaro Rasos, Markučiai, Belmontas, Lyglaukiai ir Ribiškės. Seniūnija užima daugiau kaip 16 kv. km plotą, ketvirtadalį jos užima miškai. Seniūnijoje gyvena daugiau kaip 10 tūkst. gyventojų.

Mero inicijuoti susitikimai – bendruomenių stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti. Planuojama iki vasaros vidurio aplankyti visų Vilniaus rajonų bendruomenės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]