Kviečia Vilnius: Ateities koalicija pristatė metų pokyčius ir kvietė kurti miestą kartu

Šią savaitę sukanka vieneri metai, kai darbą pradėjo tiesioginiuose rinkimuose vilniečių į merus deleguotas Remigijus Šimašius. Šiandien sostinės vadovas pristatė savivaldybės Tarybos metinės veiklos ataskaitą. Meras pristatė tai, ką naujo per metus pavyko nuveikti ir kam pasiruošta, kad Vilnius sparčiai judėtų toliau.

„Vilnius yra jaunas, gyvas ir sparčiai augantis miestas. Mūsų tikslas – kad jis būtų pats geriausias jame gyvenantiems žmonėms. Kartu su kūrybinga bendruomene klojame pamatus baseinams ir darželiams, skverams ir krantinėms. Atveriame duris verslui, menui ir naujoms idėjoms. Drauge su talentingais vilniečiais garsiname savo miestą. Prisidėkime visi, kad Vilniaus žvaigždė kiltų kuo aukščiau!” – sako sostinės meras R. Šimašius.

Per metus sostinėje įvyko daug realių teigiamų pokyčių: vaikams jau sukurta 2000 naujų vietų darželiuose ir pasiruošta įkurti dar 890, teikiama 100 eurų parama lankantiems privačius darželius, išformuojami vaikų globos namai, atgyja masiškai tvarkomi rajonai, kuriuose gyvena daugiau kaip pusė visų vilniečių, pradėti didieji projektai – nuo Žaliojo tilto nukeltos skulptūros, tvarkoma Neries krantinė, Lukiškių aikštė, atsiras du nauji baseinai, sugrąžinti naktiniai autobusai ir perkami nauji.

Ataskaitoje netrūko objektyvaus vertinimo ir požiūrio iš šalies: pokyčius mieste pastebėjo ir vertino įvairių sričių specialistai ir ekspertai – lenktynininkas Benediktas Vanagas, plaukimo čempionas Giedrius Titenis, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos pirmininkė Evalda Šiškauskienė, Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas, menu fabriko „Loftas” įkūrėja Živilė Diawara, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, seniūnaičių asociacijos tarybos atstovė Daiva Sinkuvienė ir daug kitų.


Pristatyme taip pat dalyvavo visi mero pavaduotojai. Miesto ūkio, transporto klausimus kuruojantis Linas Kvedaravičius pristatė esminę viešojo transporto pertvarką: atnaujinamą autobusų parką, pertvarkomą savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ valdymą, įdiegtas saugumo priemones.

„Susisiekimo srityje prasideda svarbūs pokyčiai. Kuriame „vaistą“, kuris turės ilgalaikį poveikį ir sutvarkys Vilniaus eismo sistemą iš esmės. Darnaus judumo planas taps pagrindu planuojant miesto plėtrą ir vilniečių judėjimo srautus“, – sakė L. Kvedaravičius.


Pasak Švietimo, energetikos ir daugiabučių priežiūros klausimus kuruojančio Valdo Benkunsko, prabėgę pirmieji kadencijos metai energetikos srityje buvo „tektoninių lūžių metai“, kai po ilgo laikotarpio savivaldybė pagaliau ėmė kontroliuoti, kas vyksta energetikos įmonėse ir ką veikia namus administruojančios bendrovės.

„2017-ųjų pavasaris vilniečiams bus svarbus atskaitos taškas. Po 15 metų pertraukos sostinės šilumos ūkis iš privataus investuotojo „Vilniaus energijos“ pagaliau bus susigrąžintas miesto žinion. Tikime, kad šiuo žingsniu apginsime gyventojų interesus, o šilumos kaina taps skaidri ir pastebimai mažės. Svarbiausias mūsų tikslas šiuo metu – tinkamai įvertinti savivaldybės turto vertę, kad jis iš nuomininkės grįžtų ne mažesnės vertės, nei buvo perduotas 2002 m.“, – sakė vicemeras V. Benkunskas.


Sveikatos bei socialinius klausimus kuruojantis Gintautas Paluckas pristatė, kaip savivaldybė ėmė geriau kontroliuoti įvairių išmokų pagrįstumą, protingiau tvarkyti socialinį būstą. Ši sritis daugelį metų buvo apleista. Vien įdėmiau patikrinus laukiančiųjų ir turimų butų sąrašus, eilė sumažinta dvigubai. Net penkis kartus didėjo vienkartinė piniginė pagalba į sunkias finansines aplinkybes patekusiems asmenims, o miesto poliklinikose pradėjo trumpėti laukiančiųjų pacientų eilės. Intensyviai pertvarkomos vaikų globos įstaigas. Vaikai keliasi į jaukesnius, mažesnius namus.


Vilnius veržiasi į priekį: daugėjo dirbančiųjų ir sumažėjo paramos prašančiųjų, per metus sukurta beveik 6000 naujų darbo vietų, 25 proc. jų – naujai įsikūrusiuose paslaugų ir technologijų centruose. Tarp didžiausių Vilniaus laimėjimų per praėjusius metus – atvirumas naujiems projektams, skaidresnis ir efektyvesnis savivaldybės įmonių valdymas, mažiau biurokratijos ir draudimų mieste – daugiau veiklų, Vilnius buvo pripažintas sparčiausiai besivystančiu verslo paslaugų ir kompetencijų centrų miestu Rytų ir Centrinėje Europoje.

Pasak mero, šiemet gauti apdovanojimai rodo, kad Vilnius iš perspektyvaus Rytų Europos miesto tampa labiausiai augančia Baltijos šalių sostine, turinčia savo viziją, strategiją ir perspektyvą ateityje būti ne viena iš trijų, o pačia geriausia vieta regione paversti savo svajones realybe.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt