Pilaitės gyventojams pristatyti šiais metais planuojami atlikti darbai

Šiandien Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos salėje rinkosi Pilaitės bendruomenės nariai. Vilniečiai turėjo parengę nemažai jiems aktualių klausimų ir pasiūlymų sostinės merui Remigijui Šimašiui. Gyventojai ir meras aptarė infrastruktūros, rekreacinių zonų, eismo organizavimo, viešojo transporto, socialinio būsto aktualijas, taip pat , ko bendruomenei labiausiai trūksta ir kaip jie įsivaizduoja savo gyvenamąją aplinką.


„Pilaitės gyvenamąjį rajoną, kaip ir kitus anksčiau buvusius „naujuosius rajonus“, kankina panašios problemos: sausakimši kiemai, netvarkingi šaligatviai, automobilių stovėjimo vietų stygius, eismo organizavimo problemos, viešųjų erdvių trūkumas.“, – kalbėjo Vilniaus meras.


Sostinės vadovas atkreipė dėmesį, kad Pilaitėje šiais metais planuojama nuveikti nemažai darbų: įrengti naują skverą gyvenamųjų namų kvartalo, ribojamo Vydūno, Tolminkiemio, I. Kanto ir Karaliaučiaus gatvių centre, o greta M. Mažvydo progimnazijos nutiesti 300 metrų šaligatvį, ypač svarbų mokyklą lankantiems vaikams. Taip pat suremontuoti keliolika įvažiavimų į kiemus, Papilėnų gatvės ir Pilaitės prospekto sankryžoje įrengti požeminę pėsčiųjų perėją, kuri didins gyventojų saugumą, Pilaitės prospekte, tarp Sidaronių gatvės ir Senojo Pilaitės kelio, įrengti šviesoforu reguliuojamą sankryžą.

Mero inicijuoti susitikimai – bendruomenių stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti. Planuojama iki vasaros vidurio aplankyti visų Vilniaus rajonų bendruomenes.


Pilaitės seniūnija yra Vilniaus miesto šiaurės vakaruose, dešiniajame Neries krante. Nuo Karoliniškių, esančių į rytus, skiria Pilaitės miškas. Yra du ežerai Gilužis (arba Gėlužė) ir Salotė. Į seniūnijos teritoriją įeina Pilaitė, Varnė, Dvarykščiai, Padekaniškės. Seniūnijoje gyvena daugiau nei 20 tūkst. gyventojų, jos plotas užima beveik 14 kv. km.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt