Pradėti svarstyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2017 metams

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba pradėjo svarstyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus 2017 metams. Siūloma jį mažinti nuo 0,7 proc. iki 0,6 proc. poilsio, kultūros, sporto, mokslo ir maitinimo įstaigų, knygynų, meno galerijų, kūrybinių dirbtuvių pastatų savininkams. Taip sostinėje tikimasi paskatinti viešbučių plėtrą bei sukurti patrauklesnę mokestinę aplinką.

Didžiausią – 3 proc. tarifą siūloma taikyti nebaigtam statyti, faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, apleistiems ar neprižiūrimiems nenaudojamiems pastatams bei patalpoms.

Planuojama aktyviau įtraukti bendruomenes, kurios padėtų surinkti detalią informaciją apie visus apleistus, neprižiūrimus pastatus Vilniaus mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu apleistų ir neprižiūrimų pastatų registras prasiplės 20 procentų, o tai leis į miesto biudžetą surinkti papildomus 500 tūkst. eurų.

Šiuo metu Vilniuje yra apie 1200 neparduotų naujų butų. Norint paskatinti nekilnojamo turto statytojus registruoti baigtus statyti pastatus, siūloma vieneriems metams atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio, už naujos statybos pabaigtus statyti dar neparduotus butus, įregistruotus Registrų centre.

Siūloma nustatyti, kad 10 proc. nekilnojamo turto mokesčio, kuriuos sumoka maitinimo paskirties įmonės, naktiniai barai ir klubai, įsikūrę daugiabučių namų patalpose, bus skiriama daugiabučių namų atnaujinimui.

Šie pokyčiai paskatins atsakingiau prižiūrėti turtą, sukurs patrauklesnę aplinką, pritrauks investicijas ir jų plėtrą.

Nekilnojamojo turto mokesčio tarifus ateinantiems metams savivaldybės Taryba privalo nustatyti iki birželio.

Galutinį sprendimą dėl 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifų Taryba priims kitame Savivaldybės tarybos posėdyje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt