Per vieną akcijos DAROM dieną vilniečiai surinko 46 tonas šiukšlių

Apie 27 tonos buitinių šiukšlių, 6 tonos didelio gabarito atliekų ir 13 tonų padangų – tiek vilniečių surinktų atliekų išvežta į sąvartyną per vieną akcijos DAROM dieną sostinėje. Savanorių surinktos šiukšlės buvo išvežtos iš visų oficialių akcijos tvarkymo taškų dar šeštadienį.

Preliminariais duomenimis akcijoje dalyvavo apie 260 tūkst. dalyvių visoje Lietuvoje.

Surinktų šiukšlių kiekis dar kiek išaugs, nes pasibaigus akcijai, savivaldybės darbuotojai dar savaitę renka informaciją, tikrina ir organizuoja šiukšlių išvežimą iš papildomų nenumatytų vietų, kuriose atliekos buvo sukrautos nelegaliai.

Šiemet vilniečiai prie akcijos „DAROM“ buvo kviečiami prisijungti 45 numatytose vietose, visose miesto seniūnijose. 45 taškai buvo pažymėti specialiai akcijai pagamintais stulpeliais su užrašu „Vilniaus miesto savivaldybė MES DAROM“, taip pat buvo dalijami akcijos šiukšlių maišai.

Tikimasi, kad šiemet nebepasitaikys piktybiškų šiukšlinimo atvejų, kai į akcijos metu jau išvalytas teritorijas yra vis dar vežamos ir išmetamos atliekos, – taip DAROM savanorių sutvarkytos teritorijos vėl tampa naujais sąvartynais.
Pastebėję panašius šiukšlinimo atvejus sostinės gyventojai turėtų apie tai pranešti tiesiogiai Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams tel. 8 5 219 7948 arba el. p. viesoji.tvarka@vilnius.lt


Pasak akcijos organizatorių, tikėtina, kad iš viso surinktų atliekų kiekis bus panašus kaip pastaraisiais metais – apie 2 tūkst. tonų. Per praėjusius 8 metus akcijose dalyvavo daugiau kaip milijonas dalyvių ir buvo surinkta 35 tūkst. tonų atliekų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt