Besiruošiantys į sostinės darželius nuo šio rugsėjo kviečiami registruotis iki balandžio 30 d.

Dar neužregistravę savo atžalų į sostinės darželius, tačiau ketinantys lankyti juos nuo šio rugsėjo, tėveliai kviečiami suskubti registruotis iki savaitės pabaigos – nes po balandžio 30-osios jau formuojamos grupės. Registracija vyksta elektroninėje erdvėje – centralizuotoje prašymų pateikimo sistemoje darzelis.vilnius.lt bei savivaldybėje.

Skirstymas į grupes prasidės nuo gegužės 18 dienos. O iki tol bus svarbu pasitikrinti užregistruotą prašymą – ar tikrai pasirinktame darželyje buvo suformuota pasirinkto amžiaus grupė. Jei ne, iki gegužės 10 dienos dar bus galima rinktis kitą darželį, kur tokia grupė yra.

Neskubantys pradėti eiti į darželius nuo šio rugsėjo ir toliau galės registruotis bet kada – data vietai eilėje įtakos neturės.
Savivaldybės pagrindinis siekis šiuo metu yra stengtis, kad po trejų metų nebeliktų vaikų laukiančių eilėse į darželius ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų.

Per 2015 m. pavyko laukiančiųjų eilę sumažinti apie 2 000 vietų (1 440 atsirado įvedus 100 Eur kompensaciją ir dar 560 naujų vietų įsteigta optimaliai išnaudojant turimas darželių patalpas). Nuo rudens bus sukurta papildomai 890 naujų vietų pritaikius darželiams remontuotinas savivaldybės patalpas: renovuojamas „Gluosnis“ (Justiniškėse), „Malūnėlis“ (Senamiestyje), „Ąžuolas“ (Žirmūnuose), „Kodėlčiukas“ (Šeškinėje) ir „Žolynas“ (Antakalnyje).

Savivaldybė toliau sėkmingai įgyvendina 100 eurų kompensacijos programą, kurios tikslas – skatinti naujų grupių įkūrimą ir privačiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 100 eurų kompensavimo tvarka pasiteisino, nes 2014 m. rugsėjo 1 d. privačias įstaigas lankė 3017 vaikų, o 2016 m. sausį – jau 4336 vaikai. 2015 m. sutartys buvo pasirašytos su 87 privačiomis įstaigomis, dabar bendradarbiaujama jau su 100 įstaigų. Laukiančiųjų į darželius eilę pavyko sumažinti apie 2000 vietų.

Be to, savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę dėl 6 žemės sklypų perdavimo neatlygintinai Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn. Išnuomojus šiuos sklypus privatiems operatoriams, juose bus galima statyti 220 vietų ir didesnius darželius bei pradines mokyklas. Ugdymo įstaigas siūloma statyti tuose rajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose. Taip planuojama sukurti dar apie 1000 – 1500 naujų vietų darželinukams.

Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos rasite čia: arba tel. nr. 1664, el. p. darzeliai@vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt