Meras pristatė žirmūniečiams jų gyvenamosios aplinkos gerinimo darbus

Šįvakar Žirmūnų Centrinėje bibliotekoje bendruomenė susitiko su miesto meru Remigijumi Šimašiumi aptarti savo rajono kasdienybę, Žirmūnuose prasidėjusius gyvenamosios aplinkos gerinimo darbus ir tai, kas šiuo metu gyventojams labiausiai rūpi, ką siūlytų pagerinti.

„Daugelis Žirmūnų gyventojų jau ėmė pastebėti teigiamus ir labai reikalingus pokyčius paprastuose kasdieniuose dalykuose: ankstyvą pavasarį pradėjome remontuoti daugelį įvažiavimų į daugiabučių kiemus šiame rajone, keletą prasčiausios būklės šaligatvių ir laiptus, tvarkyti esamus dviračių takus, renovuojame pastatą naujam vaikų darželiui, pasiruošta remontuoti provėžuotą Tuskulėnų gatvę, renkama tinkamiausia vieta rajone naujam skverui įrengti. Ankstesniais metais šiems darbams Žirmūnuose buvo skirta kur kas mažiau dėmesio“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Remontuojami seni šaligatviai ir laiptai

Šis pavasaris mėgstantiems pasivaikščioti Žirmūnuose bus kitoks – čia remontuojami itin prastos būklės šaligatviai, bus paklota trūkstama šaligatvio dalis prie Tuskulėnų g. 39. Jau suremontuota dalis šaligatvio Kareivių gatvėje (prieš sankryžą su Verkių gatve), kur kaupdavosi lietaus vanduo, bei Minties g. šaligatvio atkarpos. Taip pat šiemet bus remontuojami laiptai ties Žirmūnų g. 46, 98, 123 namais. Per šiuos ir kitus metus suplanuota remontuoti visus laiptus.

Šiemet Žirmūnuose bus suremontuota įvažiavimų į 77 kiemus danga

Per šiuos metus Žirmūnuose suplanuota suremontuoti net 77 blogiausios būklės įvažiavimų į kiemus ir privažiavimų prie automobilių stovėjimo vietų dangą. Paskutinį kartą jie buvo remontuoti prieš devynerius metus. Patikrinus realią situaciją, kartu su seniūnaičiais pirmiausiai buvo atrinkti tie prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai. Blogiausios būklės kiemuose klojama nauja danga, kitur tik užtaisomos pažeistos vietos Ankstyvą pavasarį jau spėta suremontuoti 28 įvažiavimus ir pasiruošta asfaltuoti dar 4. Parodžiusi iniciatyvą savivaldybė tikisi, kad bendrijų gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus ir patys.

Tuskulėnų gatvėje nebeliks provėžų

Žirmūnų seniūnijoje bendras gatvių ilgis nėra didelis, gatvių dangos būklė pakankamai gera, nes didžiąją teritorijos dalį sudaro daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos, tačiau šiemet suplanuota suremontuoti provėžas 1 km atkarpoje Tuskulėnų gatvėje, taip pat ištisinio asfaltavimo būdu bus sutvarkyta kaimyninė žirmūniečiams Kalvarijų gatvė nuo Žalgirio iki Apkasų. Žirmūniečiai greit pajus teigiamus ir labai reikalingus pokyčius savo kasdienėse kelionėse į darbus ir ugdymo įstaigas.

Geros žinios ir dviratininkams

Kad kuo daugiau žirmūniečių kelionėms po miestą rinktųsi dviračius, šiemet sutvarkyti esami dviračių takai, užtaisomos duobės, tačiau jau planuojama kartu su Žirmūnų trikampio projektu (2018 metais) sutvarkyti dviračių takus Minties ir Tuskulėnų gatvėse, taip pat įrengti Rinktinės gatvės jungtį, kartu su tvarkomos Neries krantinės projektu pagerinti susisiekimą dviračiais palei upę. Kaimynystėje, Giedraičių gatvėje planuojam įrengti magistralinę dviračių trasą.

Naujas darželis Žirmūnuose – „Ąžuolas“

Neseniai meras Žirmūnuose lankėsi viename iš keturių besikuriančių naujų savivaldybės darželių – „Ąžuolas“ (Žirmūnų g. 32), kurį jau šį rudenį lankys 220 darželinukų. Buvusio Suaugusių mokymo centro patalpas šiuo metu pertvarko savivaldybės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ ir konkursą laimėjęs rangovas UAB „Irdaiva“. Iki rugsėjo pirmosios čia suplanuota visiškai atnaujinti pastatą – nuo konstrukcijų iki apdailos darbų ir teritorijos sutvarkymo. Savivaldybė šiemet sutvarkys ir duobėtą privažiavimą iki darželio kiemo.

Susitikime pasidžiaugta, kad Žirmūnuose renovuojama vis daugiau senų daugiabučių – renovuojami 6 namai Žirmūnų, Rinktinės ir Tuskulėnų bei Žygio gatvėse ir pasirengta artimiausiu metu renovuoti dar tris namus Rinktinės bei Krokuvos gatvėse.

5 minutės iki naujo skvero Žirmūnuose

Šiemet planuojame sutvarkyti iki 10 skverų Vilniuje. Siekiama, kad gausiai apgyvendintuose daugiabučių rajonuose iki artimiausios viešos erdvės, kurioje būtų galima atsikvėpti ir pabūti su draugais ar šeima, nereiktų eiti ilgiau nei 5 minutes. Vienas tokių skverų galėtų atsirasti teritorijoje, kuri driekiasi nuo Žirmūnų gatvės kvartalo gilumos link Neries upės. Tai buvo nagrinėta ir „Žirmūnų trikampio“ kūrybinėse dirbtuvėse. Naujo skvero įrengimui savivaldybė pasirengusi skirti iki 50 tūkst. eurų, tačiau pirmiausiai lauks bendruomenės ir seniūnijos pasiūlymų dėl geriausios vietos naujam skverui parinkimo.

Stiprinamos bendruomenės

Šis mero inicijuotas susitikimas su žirmūniečiais skirtas bendruomenės stiprinimui, nuomonių išsakymui bei išklausymui, problemų sprendimui ir darniai visai miesto bendruomenei kurti. Tai jau 10 mero susitikimas su vilniečiais – iki vasaros vidurio suplanuota aplankyti visų rajonų bendruomenes.


Artimiausi susitikimai vyks jau gegužės 5 d., nuo 18 val. Justiniškėse (M. Biržiškos gimnazijoje, Taikos g. 81) ir gegužės 12 d., 18 val. Senamiestyje (S. Neries gimnazijoje, Vilniaus g. 32).

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt