Sostinės padangėje sužibo pasaulio architektūros žvaigždės

Trečiadienį sostinės verslo centre k29 buvo pristatyti multifunkcinio komplekso k18B architektūrinio konkurso darbai. Du mėnesius trukusio konkurso, kuriame dalyvavo dešimt garsių pasaulio ir Lietuvos architektų biurų, laimėtojas bus paskelbtas penktadienį.

Verslo centro k29 atriume pristatyti darbai, kuriuos sukūrė „Studio Fuksas“ iš Italijos, „Arrow“ ir „PLH Arkitekter“ iš Danijos, estai „KOKO Architects“ bei „Studio Libeskind“ iš JAV. Taip pat – žymiausi Lietuvos architektai iš „R.Paleko ARCH studija“, „AKG“, „SP Architektų Grupė “, „G. Natkevičius ir partneriai“ ir „Arches“.

Tarptautinį konkursą dešiniajame Neries krante iškilsiančio multifunkcinio komplekso k18B planavimui/statybaiorganizuoja Lietuvos architektų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė ir investicijų valdymo bendrovė „Lords AB Asset Management“. Pasak organizatorių, tai yra didžiausias ir daugiausiai užsienio bei Lietuvos architektūros žvaigždžių sutraukęs architektūrinis konkursas, kada nors vykęs mūsų šalyje.

Konkurso darbų pristatymo šventę pradėjęs Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras pasidžiaugė, kad konkurso organizatoriai neapsiribojo savo kiemu ir kurti naujojo Vilniaus viziją pakvietė pasaulinio lygio architektūros žvaigždes bei su Lietuvos architektus. Pasak jo, tai – neeilinis įvykis Lietuvos architektūros padangėje.

„Šio tarptautinio architektūros konkurso reikšmę sunku pervertinti. Esame neeilinio istorinio įvykio liudininkai. kai Kelis dešimtmečius puoselėta ir planuota dešiniojo Neries kranto, kaip naujojo Vilniaus centro idėja yra realizuojama mūsų akyse“, – sakė vieno konkurso organizatorių, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Konkurso darbų recenzento, architekto Algirdo Kaušpėdo teigimu, konkurso darbai parodė skirtingų kultūrų, architektūros mokyklų požiūrį į Vilnių, jo istoriją ir urbanistinį dabarties kontekstą. Pasak jo, požiūris labai skirtingas, todėl konkurso vertinimo komisijai teks nelengva užduotis išrinkti vieną iš dešimties darbų.

Naujasis biurų ir viešbučio kompleksas bus statomas dešiniajame Neries krante, teritorijoje šalia VCUP, prie Konstitucijos prospekto, priešais Baltąjį tiltą. Planuojama, kad jo plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.

Ketvirtadienį, balandžio 28 d., konkurso dalyviai pristatys savo darbus vertinimo komisijai, kurioje yra Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos architektų sąjungos, Kultūros vertybių apsaugos departamento ir „Lords LB Asset Management“ atstovai. Kiekvieno konkurse dalyvaujančio architektų biuro atstovai turės po pusvalandį įtikinti komisiją rinktis jų siūlomą projektą. Architektų pristatymai vyks verslo centre k29 nuo 9 val. ryto. Pristatymai bus vieši, tad juose gali dalyvauti visi norintys.

Tarptautinio architektūrinio konkurso laimėtojas bus paskelbtas penktadienį, balandžio 29 d.


„Studio Fuksas“

„Arrow“

„PLH Arkitekter“

„KOKO Architects“

„Studio Libeskind“

„R.Paleko ARCH studija“

„AKG“

„SP Architektų Grupė“

„G. Natkevičius ir partneriai“

„Arches“

Daugiau informacijos:

Tomas Srėbalius, komunikacijos agentūros „Bosanova“ projektų vadovas Mob.: +370 656 40777; El. paštas: tomas@bosanova.lt