Parodoje RESTA savivaldybė pristatė augančio tūkstantmečio kartos miesto viziją ir perspektyvą

Vilnius pasaulyje vis dažniau minimas kaip daugelyje sričių augantis, sparčiai besivystantis ir didelį potencialą turintis Europos ateities miestas. Šiandien 23-oje tarptautinėje statybų ir remonto parodoje RESTA visiems besidomintiems Vilniaus perspektyva, miesto vizija ir plėtra savivaldybė surengė konferenciją – „Augantis tūkstantmečio kartos miestas – kaip keisis Vilnius?“

Parodų ir kongresų centre LITEXPO savo pranešimus apie keičiamą miesto bendrąjį planą, inžinerinės infrastruktūros plėtrą, miesto transporto ateitį ir išmanųjį miestą skaitė sostinės mero patarėjai Agnė Selemonaitė ir Povilas Poderskis, savivaldybės įmonių „Vilniaus planas“, „Susisiekimo paslaugos“ ir „Vilniaus vandenys“ vadovai Linas Sinkevičius, Modesta Gusarovienė ir Aidas Ignatavičius.

Mero patarėjas atvirų duomenų ir informacinių technologijų klausimais Povilas Poderskis džiaugėsi, kad pernai gegužę atverti duomenys leido pamatyti duomenų kokybę, įsigilinti į procesus ir priimti geresnius sprendimus.

„Šia mūsų naudojama atvirų duomenų praktika jau pasinaudojo ir kitos savivaldybes. Tai leidžia savivaldybėms būti skaidresnėms ir atviresnėms. Siekiant būti išmaniu reikia skaičiuoti, inventorizuoti, rinkti duomenis, mokytis, gilintis į sritis ir procesus. Visi šie resursai padeda valdyti tiek nekilnojamojo turto vystytojų, tiek gyventojų lūkesčius, skaidriau ir atviriau jiems parodyti kas ką daro, kas už ką atsakingas ir ko tikėtis“, – sako P. Poderskis.

Pasak „Susisiekimo paslaugų“ vadovės Modestos Gusarovienės, nuo pačių vilniečių, jų sumanių bei išmanių sprendimų priklauso miesto gerovė ir ateitis.

„Darnaus judumo politikos esmė yra ta, kad žmonės savo kelionėms galėtų rinktis ne tik automobilius ir gaišti laiką spūstyse, o dviračius, keliones pėsčiomis ar viešuoju transportu arba rinktis kelias transporto rūšis – paliekant automobilius specialiose aikštelėse miesto pakraščiuose ir persėsti į viešąjį transportą. Siekiant integruoto kelionių planavimo jau pradėtas darnaus judumo plano rengimas“, – teigia M. Gusarovienė.

Parodoje RESTA šiemet dalyvaus daugiau kaip 550 dalyvių iš Lietuvos ir 16 užsienio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užims visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.

Vilniečių patogumui balandžio 27-30 d. stotelėse „Parodų rūmai“ papildomai sustos 2G Santariškės-Laisvės pr.-Stotis maršruto autobusai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt