Savivaldybė neuždaro Vilniaus Žvėryno gimnazijos – gerina 2 pamainomis besimokančių ugdymo kokybę

Reaguodama į socialiniuose tinkluose skleidžiamą klaidinančią informaciją – neva ketinama išardyti Vilniaus Žvėryno gimnazijos struktūrą, sostinės savivaldybė atsakingai pareiškia, kad neuždaro Vilniaus Žvėryno gimnazijos. Atvirkščiai – atidžiai stebėdama Vilniaus mokyklų tinklą ir jų apkrovą, sostinės savivaldybė nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. imasi gerinti vaikų mokymosi sąlygas dviem pamainomis perpildytose klasėse veikiančioje Žvėryno gimnazijoje, kurios struktūra šiuo metu neatitinka gimnazijai keliamų reikalavimų.

Netiesa ir tai, kad nuo šių metų rugsėjo 1 dienos Žvėryno gimnazijoje nebus komplektuojamos 5-osios klasės. Savivaldybė praneša, kad jokie struktūriniai pokyčiai gimnazijoje nevyks ir bus renkamos 5-osios klasės.

Savivaldybė sieks sumažinti Žvėryno gimnazijos apkrovimą, sukurdama galimybes 5-6 klasių mokslieviams lankyti „Genio“ progimnaziją (Lukiškių g. skg. 5 pastate – dabartinėje Centro mokykloje). To bus siekiama optimizuojant klasių komplektų ir mokinių skaičiaus paskirstymą tarp Vilniaus Žvėryno gimnazijos ir Vilniaus „Genio“ pradinės mokyklos, pertvarkomos į progimnaziją.

Trumpai – kas vyksta nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.:

• Vilniaus „Genio“ pradinė mokykla pradeda veikti kaip progimnazija, joje bus komplektuojamos 1-6 klasės;
• Vilniaus „Genio“ progimnazija veiks patalpose, esančiose Miglos g. 1, Blindžių g. 3 ir Lukiškių skg. 5
• Kiek kurių klasių komplektų bus formuojama progimnazijai patikėjimo teise suteiktose valdyti konkrečiuose pastatuose (Miglos g. 1, Blindžių g. 3 ir Lukiškių skg. 5) progimnazijos direktorė kartu su progimnazijos taryba spręs atsižvelgdama į mokinių ir tėvų poreikius;
• Vilniaus Žvėryno gimnazijoje bus komplektuojamos 5-osios klasės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]