Sveikiname sostinės ugniagesius su Šv. Florijono diena

Gegužės 4 d., kaip ir kasmet, ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių gelbėtojų globėjo – dieną. Vilniaus miesto savivaldybė, visų vilniečių vardu, sveikina visus miestą nuo gaisrų saugančius ir jų metu miesto gyventojus gelbėjančius ugniagesius gelbėtojus ir linki jiems nepaprastos stiprybės jų pavojingame ir be galo prasmingame darbe.

Pasak legendos, Šv. Florijonas buvo Romos imperijos kariuomenės raštininkas. Sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, jis apie tai pranešė jų tėvams ir dėl to buvo pasmerktas mirti. Be visų jo atliktų gerų darbų, esą Florijonas vienu kibiru vandens yra visą degantį kaimą užgesinęs. Dėl šios priežasties, viduramžiais jis buvo paskelbtas šventuoju, saugančiu žmones nuo gaisrų ir kitų stichinių nelaimių.

Lietuvoje nuo seno buvo tikima, kad Šv. Florijonas sergsti namus nuo gaisrų, o jo garbei skirta diena buvo minima net prieš II-ąjį pasaulinį karą. Atkūrus šalies nepriklausomybę, ši diena ir vėl tapo ugniagesių gelbėtojų švente, o 2014 metais ji buvo įtraukta ir į atmintinų dienų sąrašą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]