Meras kvietė Justiniškių bendruomenę būti aktyvesne, kad rajonas augtų ir stiprėtų

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Justiniškių seniūnijos gyventojais pasitarti – kokias Justiniškes nori matyti patys rajono gyventojai, kas jau nuveikta ir dar planuojama pagerinti seniūnijoje. Mykolo Biržiškos gimnazijos salėje susirinkę gyventojai diskutavo ir teikė pasiūlymus, kaip būtų galima dar labiau pagerinti Justiniškių aplinką.


„Šį pavasarį Vilniuje pradėjome pačius reikalingiausius aplinkos tvarkymo darbus tokiuose rajonuose kaip Justiniškės – kur gyvena daugiausiai vilniečių, ir kurie nebuvo atnaujinami jau kelis dešimtmečius. Be šių svarbiausių darbų, kuriuos atliekame, norime stiprinti seniūnijas ir rajonų bendruomenes – kad jos būtų aktyvios, rūpintųsi savo gyvenamąja aplinka ir kad joms būtų gera čia gyventi“, – susitikime kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.


Susitikime dalyvavo ir mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius. Pasak L. Kvedaravičiaus, Justiniškių seniūnijoje yra daug aktyvių gyventojų, į kurių nuomonę turi būti įsiklausoma – mero pavaduotojas paragino Justiniškių gyventojus visuomet kreiptis į rajono seniūnę arba į savivaldybę, bei išsakyti savo pasiūlymus, pastebėjimus, problemas.


Bus sutvakyta net 19 įvažiavimų į daugiabučių kiemus

Justiniškių gyventojai artimiausiu metu pamirš buvusius duobėtus kiemus ir gatves – mat per šiuos metus vien tik Justiniškių seniūnijoje bus sutvarkyta net 19 įvažiavimų į kiemus – naujai išasfaltuota net 2 850 kv. m. kelio danga. O juk paskutinį kartą įvažiavimai į kiemus sostinėje buvo remontuoti prieš devynerius metus. Pasitarus su seniūnija ir seniūnaičiais, atsižvelgus į gaunamus gyventojų pranešimus ir patikrinus realią situaciją, savivaldybė pirmiausiai atrinko remontuoti tuos prasčiausios būklės kiemus, kuriais naudojasi daugiausiai gyventojų iš aplinkinių daugiabučių ir vadinamus „tranzitinius“ kiemus bei kiemus kuriais privažiuojama iki ugdymo įstaigų.


Tiesiami ir nauji šaligatviai, ir remontuojami seni

Vilniuje nauji šaligatviai šiemet klojami po ilgos pertraukos. Visai neseniai šalia Justiniškių ir Rygos gatvių sankryžos esančioje pievutėje gyventojų praminti takeliai buvo pradėti grįsti plytelėmis. Tokių naujų šaligatvių Justiniškėse šįmet atsiras net 6. Pasitarus su vietos bendruomene, jie bus įrengiami ten, kur gyvena daugiausiai žmonių, kur jų labiausiai trūko, taip pat prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų.

Justiniškėse suplanuotas ne tik naujų šaligatvių tiesimas, bet ir senųjų remontas – bus atnaujinamas šaligatvis bei įrengti laiptai ties Justiniškių g. 70 pastatu, taip pat tose vietose, kuriose šaligatvių remontas jau buvo labai reikalingas.

Gerinamas eismo reguliavimas

Praėjusiais metais Justiniškėse geltonais koriais ir informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ buvo paženklintos 3 sankryžos: Justiniškių g. – Rygos g., Laisvės pr. – Rygos g. – Buivydiškių g. ir Rygos g. – Taikos g. sankryža (ties PC „Maxima“). Jie ne tik atkreipia vairuotojų dėmesį, bet ir verčia keisti požiūrį į eismo kultūrą. Per šį mėnesį savivaldybė atnaujins ir perdažys sankryžas geltonais koriais, kad pagerėtų eismo srautų pralaidumas probleminėse Justiniškių sankryžose. Pasibaigus Vakarinio aplinkkelio darbams, informaciniais skydais bus paženklinta ir dar viena nauja Justiniškių g. – Šešuolių g. – Ozo g. sankryža.


Kuriasi naujas darželis, renovuojama progimnazija

Justiniškių kaimynystėje – Viršuliškėse – steigiamas naujas lopšelis-darželis „Gluosnis“. Jau dabar yra atlikta 70 proc. modernizavimo darbų. Planuojama, kad darželis duris darželis atvers dar šį rugsėjį, jame bus įkurta 240 naujų vietų mažyliams. Justiniškėse atnaujinamas ir „Sietuvos“ progimnazijos pastatas, po renovacijos sumažės energijos suvartojimo sąnaudos. Remontą planuojama pabaigti iki šių metų rugsėjo.

Šiuo metu rajone renovuojama ir vis daugiau senų daugiabučių – 4 namai Justiniškių ir Taikos gatvėse, artimiausiu metu bus renovuojamas daugiabutis Justiniškių g. 76. Norintys renovuoti savo gyvenamąjį namą vilniečiai, daugiau informacijos gali rasti adresu: /index.php?1928787345

Atnaujintos 2 krepšinio aikštelės prie daugiabučių namų

Gera žinia Justiniškių krepšinio gerbėjams – visai neseniai prie daugiabučio Taikos g. 48 atnaujintos dvi krepšinio aikštelės. Aištelėse išklota nauja danga, kad žaisti krepšinį Justiniškių seniūnijos gyventojams būtų dar patogiau.


Bus tikrinama daugiabučių namų administratorių veikla

Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, savivaldybės būsto administravimo skyriaus darbuotojai šiais metais numato patikrinti UAB „Justiniškių būstas“, UAB „Jurita“ bei 225-osios daugiabučių namų savininkų bendrijos „Juna“ veiklą. Šios daugiabučių namų savininkų bendrijos daugelį metų administruoja didžiąją dalį Justiniškių seniūnijos teritorijoje esančių namų.

Primename, kad daugiabučio namo gyventojai visuomet gali pakeisti savo namo administratorių arba įsteigti bendriją. Visą informaciją, kaip tai padaryti, galite rasti adresu: /index.php?3632525019

Prekybos be leidimų vietos Justiniškių seniūnijoje

Susitikime gyventojams priminta naujovė, kad prekiauti miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis jau galima ir be leidimų tam tikrose numatytose vietose, parinktose drauge su seniūnija – tai leidžiama daryti apie 50 metrų nuo Justiniškių g. 80 ir 86 pastatų. Ši lengvata taikoma senjorams, neįgaliesiems, bedarbiams, moksleiviams ir studentams arba sendaikčių prekiautojams. Šiems prekiautojams tereikia turėti žemės nuosavybę patvirtinantį dokumentą arba ūkininko ūkio ar sodininkų bendrijos nario pažymėjimą.


Kiti Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis: gegužės 12 d. 18 val. – susitikimas su SENAMIESČIO gyventojais (Salomėjos Nėries gimnazija, Vilniaus g. 32), gegužės 20 d. 17 val.ŠEŠKINĖS, (Vaikų ir jaunimo klubas „Verdenė“, Ukmergės g. 221), gegužės 26 d. 18 val. – PAŠILAIČIŲ, Vilniaus Gabijos gimnazija, Pašilaičių g. 13, birželio 2 d. 18 val. – VILKPĖDĖS, (Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro kultūros salė, Skroblų g. 19).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt