Vilniuje – daugiau geltonaisiais „koriais“ pažymėtų sankryžų

Vilniaus mieste daugėja specialiomis saugumo priemonėmis – geltonomis linijomis ir specialiais informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ – pažymėtų sankryžų. Pernai 14 pažymėtų sankryžų bus atnaujintos jau šį mėnesį, o saugesnių sankryžų sąrašą artimiausiu metu papildys dar 10 sostinėje esančių gatvių sankirtų. Tikimasi, kad šios priemonės dar labiau paskatins sostinės vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių ir pagarbos vienas kitam.

Geltonomis linijomis ir informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ bus pažymėtos dar 10 nesaugių sankryžų, kuriose neretai užfiksuojami Kelių eismo taisyklių pažeidimai – sankryžų blokavimas. Tikimasi, kad tokios priemonės padidins eismo saugumą ir pagerins transporto srautų pralaidumą šiose sankryžose:

Kalvarijų – Žalgirio g. sankryža,
Kauno – Švitrigailos g. sankryža,
Laisvės pr. – Viršuliškių g. sankryža (ties PC „Mada“),
Rinktinės – Šeimyniškių g. sankryža,
Rinktinės – Žvejų – Olimpiečių g. sankryža,
S. Konarskio – V. Pietario g. sankryža,
Ukmergės – J. Baltrušaičio g. sankryža (ties PC „Senukai“),
Ukmergės – Fabijoniškių g. sankryža (ties „Topo centras“),
Verkių – P. Lukšio g. sankryža,
Žirmūnų – P. Lukšio g. sankryža.

Sankryžos geltonomis linijomis ir informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ pradėtos ženklinti gegužės mėnesį. Ženklinimo darbai vyksta naktimis, kai sostinės gatvėse važiuoja itin nedaug automobilių, todėl vairuotojams tai neturėtų sukelti jokių nepatogumų.

Prieš ženklinant naujas sankryžas šį mėnesį bus atnaujintas ir pernai sužymėtų sankryžų žymėjimas. 14 sankryžų – tiek jų buvo pažymėta pernai, ir, kaip vertina patys vairuotojai, specialios priemonės ne tik padidino saugumą sankryžose, bet ir labiau sustygavo transporto srautus.

Tuo tarpu, kaip pastebi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė, nors specialus sankryžų ženklinimas plačiai taikomas kitų šalių didmiesčiuose, kur dėl blokuojamų sankryžų susidaro spūstys, pastebima, kad efektyviausia eismo srauto reguliavimo priemonė – pagarba ir Kelių eismo taisyklių laikymasis.

„Visų eismo dalyvių, tiek automobilių ir viešojo transporto vairuotojų, tiek ir pėsčiųjų bei dviratininkų kultūringas elgesys ir abipusė pagarba užtikrina sklandų judėjimą miesto gatvėmis. Piktybiškas ir savanaudiškas elgesys, kuomet bandoma žūtbūt praskrieti per sankryžą, sukelia pavojingas situacijas, kitų vairuotojų nepasitenkinimą bet ir eismo spūstis. Juk pagarba vienas kitam nekainuoja nieko, tačiau padeda kiekvienam mūsų mieste judėti sklandžiai“, – teigia M. Gusarovienė.

Vilnius – pirmasis Lietuvos miestas, kurio gatvėse buvo įdiegta tokia naujovė – prevencinė priemonė, primenanti kelių eismo taisyklių 160 punktą, užtikrinanti sklandžias eismo sąlygas sankryžose ir didesnį transporto srautų pralaidumą. Primenama, kad sankryžos blokavimas ir kliūties joje sudarymas ne tik sukelia nepatogumų kitiems vairuotojams, bet ir gali pažeidėjui užtraukti administracinę baudą nuo 28 iki 86 eurų.

Rinkodros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt