„Practica Capital“ ir „Startup.lt“ jungiasi prie „Vilnius Tech Park“

Vienas iš didžiausių rizikos kapitalo fondų Lietuvoje, „Practica Capital“, kartu su akceleratoriumi „Startup.lt“ oficialiai jungiasi prie Sapiegų parke kuriamo „Vilnius Tech Park“. „Practica Capital“ ir „Startup.lt“ centrinės būstinės įsikurs viename iš pagrindinių parko pastatų.

Talentų traukos centras

Pasak Donato Kero, vieno iš „Practica Capital“ įkūrėjų ir partnerių, pagrindinis parko privalumas – talentų pritraukimas, kuris leidžia sukurti stiprų pagrindą inovacijų infrastruktūrai. „Kiekvieno technologijų centro pagrindinės trys sudedamosios yra žmogiškieji ištekliai, infrastruktūra ir kultūra. Tai leidžia pritraukti kapitalą, skatina tobulinti įstatyminę bazę ir augti visai ekosistemai. Šis projektas gali stipriai prisidėti formuojant tą būtiną pagrindą, pritraukiant talentingus žmones, suteikdamas jiems reikalingą infrastruktūrą ir formuodamas tinkamą kultūrą. Lietuvos startuolių ekosistema turi visas galimybes augti viso regiono mastu”, – parko potencialą komentuoja D. Keras.

Jis įsitikinęs, kad Sapiegos pasitarnaus ne tik verslo augimui, bet ir kūrybinės klasės plėtrai. „Prisijungdami prie parko bendruomenės tikimės, kad tai bus traukos centras jauniems, inovatyviems, augantiems verslams iš Baltijos ir kitų Europos šalių, taip pat vietiniams ir užsienio rizikos kapitalo investuotojams. Manau, kad parkas prisidės prie kūrybinės klasės plėtojimo Vilniuje, pritraukdamas ne tik verslą, bet ir menininkus, mokslininkus, kitų sričių kūrėjus. Ši erdvė tam tiesiog ideali.”

Svarbi buvo ir vieta

D. Keras neslepia, kad pasirinkimą perkelti centrinę būstinę lėmė ne tik noras būti ekosistemos centre. „Kaip akceleratoriui ir fondui, be abejonės, mums labai svarbu būti šio parko dalimi. Tačiau svarstant apie būstinės perkėlimą, svarbios buvo ir labai žemiškos priežastys – Sapiegos tiesiog gali pasiūlyti puikią erdvę miesto centre!“

Daugiau nei 9000 kv. m istorinių pastatų šiuo metu renovuojami, siekiant pritaikyti juos darbui išsaugant istorinę dvasią, o anksčiau šį pavasarį parkas atvėrė pavyzdinį biurą. Vilniaus miesto merui, savivaldybės atstovams ir žurnalistams pirmiausia parodytas biuras LOGIN metu atviras visiems smalsaujantiems – tiesiai nuo „Vilnius Tech Park“ stendo LOGIN Startup Fair kursuoja nemokamas autobusiukas, kuris užsiregistravusius dalyvius nuveš iki Sapiegų parko, o po turo po atnaujinamas erdves parveš atgal.

Tampa bendruomenės nariais

„Practica Capital“ ir „Startup.lt“ parke ketina ir toliau tęsti darbą su startuoliais. „Lietuvos ir viso regiono stiprioji pusė yra žmogiškieji ištekliai, turime daug talentingų, protingų, kūrybingų žmonių, verslumo lygis auga. Tai turėtų būti pagrindinis ekosistemos variklis. Mūsų, kartu su „Startup.lt” akceleratoriumi, tikslas – suteikti jiems tinkamas sąlygas bei žinias, vystant pradedančiuosius verslus, plėtojant ir auginant smulkias ir vidutines įmones vietinėse, regioninėse ar tarptautinėse rinkose”, – pasakoja D. Keras.

Jis taip pat yra ir parko Atrankos komiteto narys. Atrankos komitetas, sudarytas iš septynių savivaldybės, pažengusių startuolių ir rizikos kapitalo fondų atstovų sprendžia, kurie iš paraiškas pateikusių startuolių bus pakviesti įsikurti parke.

Buria stambiausius žaidėjus

„Practica Capital“ administruoja 8 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital” bei 16 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital”, įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo (EIF), Ūkio ministerijos ir Finansų administruojamą JEREMIE iniciatyvą, finansuojamą ES struktūrinių fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Fondai teikia ankstyvos ir vėlesnės stadijos finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui Lietuvoje. Nuo kompanijos įkūrimo 2011 m., „Practica Capital“ jau yra investavusi į 38 kompanijas.

„Mūsų tikslas – suburti ekosistemos lyderius ir potencialo turinčius startuolius, kad pastarieji turėtų visus įmanomus įrankius augti tarptautiniu mastu. Todėl partnerystė su tokio lygio ekosistemos dalyviais kaip „Practica Capital“ ir „Startup.lt“ mums išskirtinai svarbi“, – tvirtina vienas iš „Vilnius Tech Park“ iniciatorių Darius Žakaitis.

Jo teigimu, nors tai – pirmoji oficialiai skelbiama strateginė partnerystė, jau artimiausiu metu parkas ketina atskleisti ir daugiau vietinių bei tarptautinių strateginių partnerių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt