Vilniaus meras davė startą elektra varomų automobilių lenktynėms

Šiandien Europos aikštėje Vilniaus meras Remigijus Šimašius davė startą antrajam elektromobilių maratonui. Šiemet elektromobilių maratono dalyviai ne tik populiarins aplinką mažiau teršiančias transporto priemones, bet ir sieks naujo tikslo – skatins naudoti žalią lietuvišką energiją.

„Vilniaus gatvėse galime pamatyti kelis šimtus elektra varomų automobilių ir jau artėjame prie lūžio taško, kai jie tampa vilniečių kasdienybe. Tai sparčiai besiplečiantis segmentas – prieš keletą dienų Vilniuje startavo pirmoji elektromobilių dalijimosi paslauga, kuri užtikrins greitą ir patogų judėjimą mieste. Džiaugiuosi, kad Vilnius žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių į savo gyvenimą. Elektromobiliai ilgainiui taps neatsiejama modernaus miesto dalis ir turėsime sukti galvas – kaip sutalpinti visus elektromobilius į A juostas“, – linkėdamas sėkmingo maratono sakė Vilniaus meras.

Šiemet lenktynėse pirmą kartą dalyvauja ir Vilniaus savivaldybės komanda – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ specialistai – Tomas Šiuškus ir Tomas Nickus.

Sostinės meras Remigijus Šimašius prie starto linijos pakvietė devynis ekipažus, kurie daugiau nei 300 km distancijoje iš Vilniaus į Palangą varžysis visiškai vienodais elektromobiliais su 30 kWh baterijomis, kurios vienu įkrovimu leidžia įveikti net iki 250 km atstumą. Juos vairuojantys skirtingi ekipažai važiuos turėdami aiškų orientyrą – pernykščių nugalėtojų kelyje sugaištą laiką, kurį šiemet stengsis pagerinti. Pergalę lems teisingas maršruto ir optimalaus greičio pasirinkimas bei ekipažo sumanumas.

„Visų toks pat ryžtas siekti pergalės ir kelionėje pajusti elektromobilio pranašumus – bene vienintelis bruožas, siejantis debiutinį maratoną su šiandieniniu, – sveikindamas lenktynių dalyvius ir jų sirgalius, į spaudos pusryčius susirinkusius žurnalistus, kalbėjo vienas renginio organizatorių, VšĮ „Autoeventus“ direktorius Darius Grinbergas. – Per metus neregėtai išaugo šių lenktynių populiarumas, todėl vietoje įprastų dviejų ekipažo narių šiemet į kelis elektromobilius buvome priversti sodinti po tris“.

Elektromobilių lenktynių starte visų ekipažų elektromobilių baterijoms įkrauti prireikė apie 300 kWh elektros. Visi elektromobiliai iš Vilniaus startavo įkrauti atsinaujinančia lietuviška energija, sugeneruota Kauno hidroelektrinėje. Nepapildęs baterijų Palangos nepasieks nė vienas ekipažas. Greitojo įkrovimo stotelės ekipažų lauks Vievyje ir šalia Elektrėnų bei Kryžkalnio autobusų stotyje.

Tarp lenktyniaujančių – pramogų pasaulio žvaigždės, žurnalistai, Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovai. Susirinkę į lenktynininkų starto palydas juokavo, jog organizatoriams baigiamajame vakare muzikantų ieškoti neteks: „Music team” ekipą sudaro Jurgis Didžiulis, Vaidas Baumila ir Justinas Jarutis, o „Golden Parazyth” į Palangą keliauja ko ne visa grupė – Giedrius Širka, Aurimas Vilkišius ir Martynas Butkevičius.

Visi elektromobilių vairuotojai Vilniuje jau daugiau nei dvejus metus gali nemokamai papildyti akumuliatorius žalia lietuviška energija įkrovimo stotelėje J.Lelevelio g. 6 Vilniuje. Iš viso čia įkrauta daugiau nei 65 000 kWh. „Registra“ duomenimis, iš viso šalyje yra daugiau kaip 600 elektromobilių.

Maratoną organizuoja „Energijos tiekimas“, „Nissan“ bei VšĮ „Autoeventus“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt