Per savaitgalį citatomis išmargintos Vilniaus erdvės skleidžia skaitymo virusą

Kai vaikščiosite po pavasarinį Vilnių, įsiskaitykite – miesto grindiniai ir sienos po šio savaitgalio prabilo įvairių laikotarpių ir kultūrų Vilniaus kūrėjų citatomis, poezijos eilutėmis. Taip prakalbinti Vilnių ir paskleisti skaitymo virusą mieste Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną sumanė Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Laikas skaityti“ ir Lituanistų sambūris.


Po savaitgalio netikėčiausiose sostinės vietose atsiradusios Marcelijaus Martinaičio, Jurgos Ivanauskaitės, Icchoko Mero, Ričardo Gavelio, Sigito Parulskio ir kitų ryškių asmenybių mintys, naktimis išrašytos menininko Jurgio Tarabildos tiesiog ant grindinio ar sienos, priverčia stabtelėti, stebėtis ir leistis po miestą ieškoti vis naujų užrašų.


„Vilnius tekstais prabilo nuo Neries pakrantės iki Užupio, nuo Europos aikštės, iki Rūdninkų skvero. Kviečiu įvairiose miesto vietose atrasti Vilniaus rašytojų kūrybą ir bent trumpam stabtelti, perskaityti ir susikaupti žodžiams, jų prasmei“, – skaityti Vilnių kviečia miesto meras Remigijus Šimašius.


Vilniečiai greit įsitraukė į patrauklų skaitymo viruso „žaidimą“ ir jau skleidžia jį kuo plačiau, skelbdami aptiktų patikusių minčių nuotraukas socialiniuose tinkluose su žyme #skaitomevilniu, kviečia draugus diskutuoti. Štai užrašas ant šaligatvio priešais Katedrą Justino Marcinkevičiaus žodžiais klausia – „Lietuva, ką tu veiki?“, o J. Basanavičiaus gatvėje galima aptikti Ričardo Gavelio mintį – „Mūsų gyvenimas – tai amžinas Vilniaus pokeris…“


15 citatų ant miesto grindinių ar sienų bus galima atrasti prie Neries krantinės, Vilniaus gatvėje, prie Užupio „Angelo“, Katedros, Europos aikštėse ir daugelyje kitų populiarių sostinės erdvių, kurias dabar kiekvienas gali perskaityti ir atrasti iš naujo. Seniausiai citatai, kuri priklauso didžiajam Lietuvos kunigaikščiui Gediminui, – jau beveik 700 metų. Naujausia ištrauka – iš šių metų naujausios Sigito Parulskio knygos. Nuo šiandienos įvairias tekstų ištraukas jau galima skaityti ir 20 miesto stendų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt