Vilniaus meras: erdvė nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės nepaliks abejingų

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su pasaulinio garso architektu Daniel Libeskind, kurio vadovaujama „Studio Libeskind“ neseniai laimėjo tarptautinį architektų konkursą Vilniuje. Meras kartu su architektu apžiūrėjo vietovę dešiniajame Neries krante, kur planuojama statyti multifunkcinio komplekso „k18B“ kompleksą ir aptarė iššūkį architektams – sukurti svetingus, į aplinką integruotus verslo kvartalus, kurie skatins socialinius ryšius ir kurs miesto dvasią.

„Daniel Libeskind projektas, išsiskiriantis savitu stiliumi ir originaliais architektūriniai sprendimais, abejingų tikrai nepaliks. Miestui itin aktualu, kad tobulinant šį projektą iki jo realizavimo būtų atsižvelgta į vilniečių lūkesčius – kad naujasis kompleksas darniai įsilietų į aplinką, išsaugotų panoramą, padėtų suformuoti šiuolaikinio miesto centro dešiniajame Neries krante vaizdą ir sukurtų estetišką solidžią viešąją erdvę nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės, kuri taps kviečiančia miesto arterija“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Studio Libeskind” įkūrėjo, verslo pasaulis keičiasi ir prisitaiko prie XXI amžiaus žmonių gyvenimo būdo. Biurai ir verslo kvartalai nebėra tik darbui skirtos vietos – jie nuolat evoliucionuoja ir vis labiau integruojasi į kasdienį miesto gyvenimą. Baziniai sėkmingos modernios darbo aplinkos elementai yra komfortas, ryšys su išoriniu pasauliu ir kontaktai tarp žmonių.

„Tai nebus tiesiog pastatas, perkeltas į Vilnių. Kompleksas taps jungtimi tarp miesto gyvenimo ir laisvalaikio, prekybos bei pramogų, kultūros ir aplinkos, kuri leis pasijusti naujajame miesto centre. Dešinysis Neries krantas yra sėkmingai suprojektuoto verslo kvartalo pavyzdys. Šios miesto dalies papildymas unikaliu simboliniu objektu padės išbaigti architektūrinės verslo kvartalo „kalvos“ kompoziciją ir pakels modernaus Vilniaus miesto centro kokybę bei pagerins paslaugas ir padidins jo patrauklumą turistams, taps išskirtiniu orientyru, ikona, atspindinčia Vilnių“, – sakė architektas D. Libeskind.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Architektų Sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras bei multifunkcinį kompleksą k18B vystančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Meras padėkojo projekto vystytojams, kurie išgirdo savivaldybės kvietimą eiti vienu žingsneliu prieky – kelti kokybės standartą, ir suorganizavo tarptautinį konkursą. Ieškant architektūrinių sprendimų tokiose ypatingose urbanistiniu požiūriu teritorijose, kaip naujasis Vilniaus centras dešiniajame Neries krante, itin svarbu įvertinti pastatų poveikį senamiesčio apsaugai, miesto panoramoms, pėsčiųjų ir dviračių srautams, viešosioms miesto erdvėms.

„Esame pasiryžę įgyvendinti „Studio Libeskind“ projektą ir džiaugiamės, investuodami į Vilnių – sparčiausiai regione augantį miestą. Nuoširdžiai tikimės, kad šis objektas taps viena iš Vilniaus vizitinių kortelių“. – sakė investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Planuojama, kad naujojo verslo komplekso plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.

Šįvakar D. Libeskind Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje taip pat surengs viešą paskaitą „Augantis miestas“, kurioje dalysis savo įžvalgomis apie moderniausių pasaulio miestų, tarp jų ir Vilniaus, plėtros tendencijas. D. Libeskind yra Modernaus meno centro pastato Vilniuje, kuris iškils buvusio kino teatro „Lietuva“ vietoje, projekto bei aktyvaus laisvalaikio centro „Vilnius Beacon“ vizijos Liepkalnyje autorius.

Daniel Libeskind yra vienas žymiausių pasaulio architektų, kurio darbai puošia didžiausius pasaulio miestus. Tarp garsiausių jo darbų – Žydų muziejus Berlyne, Metropoliteno universiteto Doktorantūros centras Londone, M. Volio centras Barlano universitete Tel Avive ir daugelis kitų. 2003 m. D. Libeskind tapo vyriausiuoju Niujorko Pasaulio Prekybos Centro atstatymo architektu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt