Vilniuje sprendžiami regioninių Europos oro uostų iššūkiai

Vilniaus oro uoste – sujudimas. Šiandien sostinėje prasideda „ACI EUROPE’s Regional Airports’ Conference and Exhibition“ – tarptautinės oro uostų tarybos („ACI Europe“) kasmet vis kitoje šalyje organizuojamas renginys. Į jį susirinks daugiau nei 200 aviacijos ekspertų – Europos ir ne tik jos oro uostų generaliniai, komercijos, finansų, strateginės plėtros direktoriai, Europos Komisijos atstovai, „ACI Europe“ valdybos nariai, oro uostuose veikiančių įmonių vadovai ir kiti aviacijos specialistai.

Konferencijos tema – „Europos regioniniai oro uostai: efektyvus bendradarbiavimas siekiant užtikrinti puikią keleivių patirtį“. Be skaitomų pranešimų, renginio metu taip pat bus diskutuojama apie iššūkius, kylančius regioniniams Europos oro uostams bei dalijamasi gerąja patirtimi, kaip nedideliems oro uostams išlikti patraukliems ir konkurencingiems bei stiprinti bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis.

„Didžiajai daliai konferencijos dalyvių šis vizitas bus pirmasis mūsų šalyje, tad turime puikią progą parodyti ne tik Lietuvos oro uostų nuveiktus darbus, bet ir pristatyti pačią Lietuvą. Pernai kaip būsimieji renginio šeimininkai prisistatėme šmaikščiu filmuku, įvardijančiu mitus apie Lietuvą ir lietuvius, o dabar juos galutinai sugriausime praktiškai. Šis renginys taip pat yra puiki platforma skleisti žinią apie planuojamą Lietuvos oro uostų koncesijos projektą ir atkreipti dėmesį į mūsų rinkos potencialą,“ – sakė Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

„ACI EUROPE’s Regional Airports’ Conference and Exhibition“ – jau antrasis didelis aviacijos sektoriaus renginys, šiemet vykstantis Vilniuje. Kovo mėnesį į konferenciją „Connect“ susirinko per 400 atstovų iš daugiau nei 50 oro linijų ir 150 oro uostų – jie derėjosi dėl maršrutų plėtros galimybių Europoje ir už jos ribų.

Tarptautinė oro uostų taryba atstovauja oro uostų sektoriaus interesus Europos Sąjungos valdančiosiose institucijose, tad renginys Vilniuje yra platforma išsiaiškinti didžiausias problemas ar vystant veiklą kylančius iššūkius. Tarybos valdybos veikloje dalyvauja ir Lietuvos oro uostai.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus ne tik „ACI Europe“ generalinis direktorius Olivier Jankovec bei Europos oro uostų vadovai, bet ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei Lietuvoje skraidančių oro linijų atstovai.

Apie Vilniaus oro uostą
Vilniaus oro uostas priklauso tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje jungiančiam Lietuvos oro uostų tinklui. Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 19 aviakompanijų skraido 65 kryptimis į 54 miestus 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius,vrt@vilnius.lt