Vilnius ketina pasirašyti memorandumą – sieks mažinti alkoholio vartojimą tarp nepilnamečių

Vilnius miesto savivaldybė pradėjo svarstyti memorandumą, kuriuo siekiama drauge su Klaipėda, Kaunu ir Ryga ir Talinu mažinti alkoholio vartojimą tarp vaikų ir jaunimo: įgyvendinti bendrus projektus, kurie padėtų užkirsti kelią jaunimui įsigyti alkoholio, vykdyti alkoholio vartojimo paplitimo tarp vaikų ir jaunimo prevenciją, aktyviau remti nevyriausybinių organizacijų veiklas šioje srityje bei kt.

„Lietuva pirmauja Europoje pagal pirmą kartą alkoholį vartojusių ar stipriai apsvaigusių 12-15 metų jaunuolių skaičių. Švelniai tariant, tai yra akivaizdus pavojaus signalas, nes tokiame amžiuje atsirandanti alkoholio vartojimo kultūra yra labai pavojinga jauno žmogaus vertybių ir gyvenimo įgūdžių formavimuisi. Negalima į šią bėdą žiūrėti pro pirštus, nes laikui bėgant ji tik didėja. Kuo ilgiau delsiame šią problemą spręsti, tuo didesnę žalą patiria tiek alkoholį vartojantys jauni žmonės, tiek visa visuomenė “, – sako mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

„Mokinių gyvensenos“ atlikto tyrimo duomenimis, net 76 proc. Lietuvos jaunuolių tvirtina, kad per parą gali labai lengvai gauti tiek alkoholinių gėrimų, tiek tabako gaminių. 85 proc. paauglių prisipažino, kad bent 1-2 kartus per metus yra vartoję alkoholį. Šie skaičiai labai panašūs Latvijoje (87 proc.) ir Estijoje (85 proc.). Šie duomenys rodo, kad alkoholio vartojimas tarp 15-16 metų moksleivių Baltijos šalyse tebėra labai paplitęs.

Šį memorandumą buvo nuspręsta pasirašyti po sausio 29 d. Rygoje vykusios Baltijos šalių miestų konferencijos. Memorandumą jau pasirašė Klaipėdos, Kauno, Rygos bei Talino miestai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt