Vilniaus meras kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl planuojamos mažojo baseino Vilniuje statybos

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę Dianą Vilytę, prašydamas kuo skubiau atlikti savivaldybės planuojamo statyti 25 metrų plaukimo baseino prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos viešojo pirkimo vertinimą.

„Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės paprašiau informuoti mane apie visas sutartis, kurias savivaldybė ar jai pavaldžios įmonės turi su „MG Baltic“ koncerno grupės įmonėmis. Nors tokių sutarčių nenustatyta, esu informuotas, kad baseino prie Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazijos statybos konkursą laimėjo įmonių konsorciumas, kuris, mano žiniomis, planuoja pasitelkti sutarties vykdymui minėtam koncernui priklausančią įmonę. Nors konkurse vienintelis kriterijus buvo mažiausia kaina, o po derybų su visais konkurso dalyviais (į kurias buvo įtraukti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai), nugalėtojas sutiko dar ją sumažinti, suprantu, kad reikia ypač atidžiai įvertinti visus, net menkiausius ne tik ekonominius, bet ir procedūrinius bei reputacinius šio konkurso aspektus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mažojo baseino konkursą laimėjusį konsorciumą sudaro penkios įmonės: UAB „Vilmeta“, UAB „Kaminta“, UAB „Kortas“, A. Žilinskio ir ko UAB, UAB „Alvora“. Sutarties vykdymui ši ūkio subjektų grupė planuoja pasitelkti subrangovą – UAB „Mitnija”. Konsorciumas turės atlikti statybos darbus, parengti statybos techninį projektą ir vykdyti projekto priežiūrą.

Salomėjos Nėries gatvėje planuojamo statyti 25 metrų plaukimo baseino statybos konkurso laimėtoju pasirinktas mažiausią viešojo pirkimo kainą pasiūlęs įmonių konsorciumas. Tai buvo vienas pagrindinių kriterijų, Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijai renkantis konkurso laimėtoją. Konkursą laimėjusio konsorciumo pasiūlyta mažiausia pirkimo kaina – 3,7 mln. eurų.

Savivaldybė pažymi, kad viešųjų pirkimų komisija konkurso laimėtoją atrinko iš keturių konkurso dalyvių. Sutartis su laimėtoju dar nepasirašyta. Savivaldybė bendradarbiauja šiuo klausimu su VPT. Tarnybai įvertinus pirkimą, bus priimti galutiniai sprendimai dėl sutarties pasirašymo.

Informacija apie pirkimą viešai paskelbta 2015 metų gruodžio 23 dieną Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje ir Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt