Vilnius priima „Europos dviračių iššūkį 2016”

Visą gegužės mėnesį dviračių iššūkyje dalyvausiantys europiečiai varžysis, kurio miesto dviratininkai per mėnesį numins daugiausiai kilometrų. Iššūkį pirmą kartą priims ir Vilnius, ketinantis suburti kuo daugiau dalyvių ir populiarinti dviračių kultūrą sostinėje.

„Būtų smagu, kad šiltu sezono metu žmones persėstų nuo automobilio prie dviračio vairo. Žinoma, kad tai įvyktų, dviračių takas turi būti sujungtas į vientisą tinklą taip, kad juo būtų patogu ir saugu iš miegamųjų rajonų atvažiuoti į miesto centrą. Jau pradėjome tvarkyti problematiškiausius dviračių takus, o kitais metais planuojame tikrą proveržį naujų takų tiesime“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, ragindamas gegužę minti už Vilnių ir dalyvauti Europos dviratininkų iššūkyje.

Šiemet „Europos dviračių iššūkyje 2016“ dalyvaus daugiau kaip 40 Europos miestų, tarp kurių keturi miestai iš Lietuvos – Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir Telšiai. Dviračių mylėtojai jau kviečiami registruotis ir dalyvauti didžiausiose Europos miestų dviratininkų varžytuvėse adresu http://www.cyclingchallenge.eu/lt/subscribe, pasirinkdami Vilniaus komandą.

„Europos Dviračių Iššūkis“ vyks nuo gegužės 1 iki 31 dienos, jo metu iššūkio dalyviai skaičiuos savo numintus kilometrus, kurie įsiskaičiuos į miesto bendrą turnyrinę lentelę. Jums tereikia į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą programėlę „Cycling 365“ ir nuo gegužės pradžios kiekvieną kartą minant dviratį nepamiršti jos įsijungti. Miestų rezultatus galėsite stebėti interneto svetainėje http://cyclingchallenge.eu

Savo kelionę bus galima sekti trimis būdais: naudoti „Cycling365“ programėlę savo išmaniajame telefone, rankiniu būdu užfiksuoti savo kelionę cycling365.eu internetinėje svetainėje arba įkelti .gpx failą su jūsų kelione, sukurtą naudojant kitą GPS sekimo sistemą.

Iššūkio taisyklėse nurodyta, kad kelionės su vidutiniu greičiu didesniu nei 30 km/h ir maksimaliu greičiu didesniu nei 45 km/h nebus įtraukiamos į pagrindinę turnyrinę lentelę, tik į statistinę lentelę. Tas pats galioja ir kelionėms, ilgesnėms nei 35 km.

Skaičiuojamos bus tik tos kelionės, kurios buvo atliekamos Vilniaus miesto savivaldybės ribose. Visas iššūkio taisykles galite rasti adresu http://www.cyclingchallenge.eu/lt/rules

Dviratininkai, norintys sukurti Vilniaus komandos pakomandį – savo darbovietės, mokyklos, universiteto, bendruomenės ar draugų grupę, kviečiami registruotis el. paštu [email protected]

Kviečiame dalyvauti! Aktyviausių iššūkio dalyvių laukia prizai!

Renginys Facebook paskyroje

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]