Vilniaus meras su kultūros ministru aptarė Žaliojo tilto skulptūrų klausimą

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su kultūros ministru Šarūnu Biručiu. Susitikime aptarti Žaliojo tilto skulptūrų saugojimo ir teisinės apsaugos klausimai.

Susitikime meras informavo ministrą, kad savivaldybėje artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė, kuri turės parengti skulptūrų saugojimo ir eksponavimo sąlygas.

Meras pabrėžė, kas šiose sąlygose būtina numatyti, kad skulptūros nebūtų garbinimo objektas, tačiau jos galėtų būti eksponuojamos, stovėtų tam tinkamoje, saugioje vietoje.

„Šiandien neturime jokio pagrindo skubėti šiuo klausimu. Kartu su Kultūros ministerija subursime ekspertų grupę, kuri paruoš skulptūrų saugojimo ir eksponavimo sąlygas. Svarbu, kad skulptūros patektų į tinkamas rankas, nebūtų garbinimo objektas“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kultūros ministras sprendimą dėl skulptūrų teisinės apsaugos turėtų paskelbti birželio pradžioje.

Daugiau nei 60 metų ant tilto stovėjusios skulptūros buvo demontuotos pernai liepą dėl jų avarinės būklės. Šiuo metu skulptūros laikinai saugomos savivaldybės kontroliuojamos UAB „Grinda“ aikštelėje.

Susitikime su ministru taip pat aptartos paminklo dr. J. Basanavičiui statybų procesas, Senamiesčio agentūros, vykdančios UNESCO rekomendacijas dėl Senamiesčio apsaugos, įsipareigojimai, Kalnų parko turto perdavimo ir priežiūros eiga, kiti ministerijos ir savivaldybės bendradarbiavimo klausimai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt