Iš Vilniaus į Nidą išlydėti bėgikai

Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius Rotušėje iškilmingai išlydėjo klubo “F.O.C.U.S running” bėgikus, kurių galutinis tikslas – Nida. 20 bėgikų vos per keturias dienas ketina įveikti daugiau kaip 430 kilometrų. Visą distanciją bėgikai padalijo į penkias dalis ir grupėmis pasikeisdami bėgs distancijas nuo 50 iki 130 kilometrų.

Kartu su vicemeru bėgikus sveikino ir vienas iš festivalio sumanytojų, žurnalistas Edmundas Jakilaitis. „Įveikti 430 kilometrų – tai ištvermės ir didžiulio ryžto reikalaujantis žygdarbis, kurį ruošiasi atlikti šie gera nuotaika spinduliuojantys bėgikai. Todėl džiaugiuosi galimybe paspausti jums rankas ir, perduodamas didžiausius Vilniaus linkėjimus saulėtai ir sportiškai Neringai, palydėti jus į šį iššūkį – maratoną per Lietuvą. Linkiu saugaus kelio, stiprybės, ir kad tą pozityvią energiją, kurią čia jaučiu su jumis prieš startą, nuneštumėte į pajūrį. Gero starto!“, – išlydėdamas bėgikus sakė L. Kvedaravičius.

Ši akcija – tai įžanga į paskutinį gegužės savaitgalį vyksiantį didžiausią šalies sporto ir sveikos gyvensenos festivalį „Sveika, Neringa!”. Gegužės 27 dieną, penktadienį, bėgikų finišas Nidoje žymės festivalio pradžią. Tiesa, jie atkeliaus ne tuščiomis – bėgikai Vilnių paliko nešini festivalio „Sveika, Neringa“ vėliava – ant jos savo linkėjimus Neringos miestui ir jame vyksiančiam festivaliui nuo Vilniaus užrašė L. Kvedaravičius.

Tokius linkėjimus į Lietuvos pajūrį perduos ir kitų miestų, kuriuose lankysis bėgikai, vadovai. Pirmiausiai „F.O.C.U.S running” nariai lankysis pas Prienų rajono merą Alvydą Vaicekauską, toliau maršrute – Kaunas ir susitikimas su jo meru Visvaldu Matijošaičiu. Toliau bėgikai stos pas Jurbarko merą Skirmantą Mockevičių, kitą dieną – pas Šilutės merą Vytautą Laurinaitį, kol galiausiai ant vėliavos savo linkėjimus paliks Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Nidoje bėgikus pasitiks ne tik festivalio dalyviai, bet ir Neringos meras Darius Jasaitis, kuris ir priims visą šalį apkeliavusią vėliavą. Jos įteikimas pradės tris dienas vyksiantį sporto ir sveikos gyvensenos festivalį „Sveika, Neringa!”, kurio dalyviai galės susirungti bėgimo, triatlono, krepšinio, futbolo, paplūdimio tinklinio, įvairių vandens sporto šakų rungtyse, dalyvauti masinėse mankštose ir kituose aktyviuose užsiėmimuose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]