Viešojo transporto keleivių patogumui – dar vienas informacinis ženklas

Vilniaus viešojo transporto vairuotojus pasitinka dar vienas informacinis ženklas „Pirmajam autobusui ar troleibusui sustoti čia!“. Šis ženklas yra įrengtas stotelėje Savanorių prospektas Žemųjų Panerių kryptimi, ir tai yra jau antrasis toks ženklas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ iniciatyva įrengtas Vilniaus mieste.

„Tokie informaciniai ženklai yra reikalingi tiek viešojo transporto vairuotojams, kad jie žinotų, kur tiksliai sustoti stotelėje, tiek ir keleiviams, kur tikėtis pirmojo autobuso ar troleibuso sustojimo stotelėje. Tai yra ypač aktualu tose stotelėse, kurių įvažos yra labai ilgos, o vairuotojai ne visada sustodavo tvarkingai, dėl ko būdavo nepatogu ir keleiviams, ir patiems vairuotojams“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Pasak M. Gusarovienės, dar pernai ties Žaliuoju tiltu įrengus pirmąjį tokio pobūdžio informacinį ženklą, teigiamų pokyčių ilgai laukti neteko.

„Naudą pajuto ne tik važiuojantieji viešuoju transportu, bet ir vairuojantieji automobilius. Pasitaikydavo tokių situacijų, kai į stotelės įvažą netilpusi viešojo transporto priemonė užblokuodavo Kalvarijų-Žvejų gatvių sankryžos kraštą. Todėl kildavo problemų tiek per Žaliąjį tiltą, tiek ir iš šalia esančios Žvejų gatvės važiuojantiems automobiliams. Tačiau, vos per kelias savaites tokių situacijų gerokai sumažėjo.“

„Susisiekimo paslaugų“ vadovė taip pat tikisi, kad ir pietrytinėje sostinės dalyje gyvenantys vilnečiai greitai įpras prie pokyčių, kurie suteiks galimybę keleiviams kur kas patogiau naudotis miesto viešuoju transportu.

„Keleiviai, pamatę į stotelę atvažiuojantį autobusą ar troleibusą, jau žinos, kur jis sustos ir bus pasiruošę nueiti iki jo. Be to, pačios viešojo transporto priemonės sustos tvarkingiau ir neblokuos greta esančios pėsčiųjų perėjos bei išvažiavimo iš prekybos centro. Taip vilniečiai sutaupys kelias minutes savo brangaus laiko. Atrodo, tai nėra daug, tačiau kiekvienas branginame savo laiką“, – sako M. Gusarovienė.

Viešojo transporto vairuotojams sustojimo vietą nurodantis informacinis ženklas – jau antrasis tokio pobūdžio ženklas Vilniaus mieste. Pirmasis buvo įrengtas pernai lapkričio mėn. Žaliojo tilto stotelėje, esančioje Kalvarijų gatvės pradžioje, šalia Žvejų gatvės. Kaip teigia viešojo transporto vairuotojai ir keleiviai, šis ženklas įvedė kur kas daugiau aiškumo ir patogumo, todėl nebereikia nuspėti, kur sustos pirmasis į stotelę atvažiavęs autobusas ar troleibusas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt