Sostinės Taryba patvirtino nekilnojamojo turto mokesčio tarifus 2017 metams

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė nekilnojamojo turto mokesčio tarifams 2017 metams. Patvirtintas nekilnojamo turto tarifas, 0,7 proc. kaip ir 2016 metais, poilsio, kultūros, sporto, mokslo ir maitinimo įstaigų, knygynų, meno galerijų, kūrybinių dirbtuvių pastatų savininkams. Taip tikimasi sostinėje paskatinti viešbučių plėtrą bei sukurti patrauklesnę mokestinę aplinką.

Didžiausias – 3 proc. tarifas bus taikomas nebaigtam statyti, faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, apleistiems ar neprižiūrimiems, nenaudojamiems pastatams bei patalpoms, o 1 proc. tarifas bus taikomas visam kitam nekilnojamam turtui.

Nustatyti tarifai paskatins atsakingiau prižiūrėti turtą, sukurs patrauklesnę aplinką, pritrauks investicijas ir jų plėtrą.

Paliekama galioti nuostata, kad 10 proc. nekilnojamo turto mokesčio, kuriuos sumoka maitinimo paskirties įmonės, naktiniai barai ir klubai, įsikūrę daugiabučių namų patalpose, bus skiriama daugiabučių namų atnaujinimui.

Planuojama aktyviau įtraukti bendruomenes, kurios padėtų surinkti detalią informaciją apie visus apleistus, neprižiūrimus pastatus Vilniaus mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu apleistų ir neprižiūrimų pastatų registras prasiplės 20 procentų, o tai leis į miesto biudžetą surinkti papildomus 500 tūkst. eurų.

Vilniaus miesto Tarybos patvirtinti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai įsigalios nuo 2017 metų sausio 1 dienos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt