Geros naujienos Pašilaičių gyventojams – tvarkingesni kiemai, suremontuotos gatvės bei dviračių takai

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su pavaduotoju Linu Kvedaravičiumi susitiko su Pašilaičių seniūnijos gyventojais pasitarti – kokį rajoną nori matyti čia gyvenantieji, kokie darbai jau atlikti ir planuojami, norint pagerinti gyvenamąją aplinką rajone. Gabijos gimnazijos salėje susirinkę gyventojai pažėrė daug aktualių klausimų apie susisiekimą visuomeniniu transportu, dviračių takų plėtrą, atliekų rūšiavimą, renovaciją, kiemų tvarkymą, vaikų darželių trūkumą.

„Savivaldybės tikslas – atsisukti į daugiabučių namų rajonus ir telkti bendruomenes bendram tikslui -padėti žmonėms patogiau ir saugiau jaustis savo gyvenamoje erdvėje. Labai svarbu iš pačių gyventojų išgirsti svarbiausius jų rūpesčius irlūkesčius. Nes tik čia gyvenantieji geriausiai žino, kur kloti naujus šaligatvius, remontuoti kiemus, kuri vieta labiausiai tiktų naujam skverui ar darželiui“- susitikime kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pasak Lino Kvedaravičiaus, Pašilaičių seniūnijoje yra daug aktyvių gyventojų, į kurių nuomonę turi būti įsiklausoma.

„Balandį pradėjome įgyvendinti gyvenamosios aplinkos gerinimo programą – remontuojami daugiabučių namų kiemai, gatvės, klojami nauji ir taisomi esami šaligatviai, tvarkomos viešosios erdvės, dviračių takai. Manau, kad šiuos teigiamus pokyčius pastebėjote ir savo rajone. Kviečiu gyventojus nelikti abejingais ir kreiptis į rajono seniūnę arba į savivaldybę, ypač Jūsų kiemuose atliekamų darbų kokybės klausimu. Mūsų tikslas – tvarkingai ir kokybiškai atlikti darbai, tad pastebėję galimą broką būtinai praneškite savivaldybei“, – sakė mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Pašilaičiuose bus suremontuota net 13 įvažiavimų į kiemus, 8 gatvės

Jau liepos mėnesį Pašilaičiuose bus suremontuoti 13 blogiausios būklės įvažiavimų į kiemus – Žemynos, Medeinos, Gabijos, Pašilaičių gatvėse bei Laisvės prospekte. Kiemai atrinkti, atsižvelgiant ne tik į dangos būklę, bet ir į aplinkui esančių namų gyventojų skaičių, ar jais privažiuojama prie ugdymo įstaigų bei remiantis kitais kriterijais. Parodžiusi iniciatyvą savivaldybė tikisi, kad bendrijų gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus ir patys. Taip pat bus suremontuotos 8 gatvės: Justiniškių, Medeinos, Žemynos, Gabijos, Pašilaičių, Gileikių, Pavilnionių, Perkūnkiemio.

Bus atnaujinti dviračių takai

Po daugiau nei 30 metų Pašilaičiuose bus suremontuoti dviračių takai taip, kad būtų kiek įmanoma labiau užtikrintas dviratininkų saugumas. Pirmieji darbai prasidės Gabijos, Medeinos ir Žemynos gatvėse. Čia bus užlopytos dviračių takuose esančios duobės nauja asfaltbetonio danga, o dviračių tako atkarpos sujungtos į visumą.

Bus gerinamas ir eismo saugumas

Pašilaičiuose bus įrengtos dvi geltonaisiais „koriais“ pažymėtos sankryžos, atitvarai, iškili pėsčiųjų perėja
Norint padidinti eismo saugumą ir pagerinti transporto srautų pralaidumą, Pašilaičiuose geltonu koriu ir informaciniais skydais „Neblokuokite sankryžos“ bus paženklintos Ukmergės ir J. Baltrušaičio g. (ties PC „Senukai“) ir Ukmergės ir Fabijoniškių g. (ties Topo centru) sankryžos.

Pėsčiųjų saugumui ir matomumui užtikrinti Žemynos g. esančių pėsčiųjų perėjų ženklai pakeisti į ženklus geltonuose skyduose, o perėjos esančios atitvertos pėsčiųjų atitvarais. Tą patį planuojama padaryti ir Medeinos bei Gabijos gatvėse esančiose visose perėjose. Šiose gatvėse ties perėjomis numatoma atlikti horizontalų važiuojamosios dalies ženklinimą „zigzagais“, įrengti kryptinį apšvietimą, pastatyti greičio rodymo ženklus.
Virbeliškių ir Justiniškių g. sankryžoje bus įrengtas šviesoforas, iškilios pėsčiųjų perėjos.

Vakarinis aplinkkelis sumažins spūstis rajone

Planuojama, kad metų pabaigoje, baigus statyti Vakarinio aplinkkelio III etapą, teigiamus pokyčius pajaus Pašilaičiuose gyvenantys vilniečiai. Mat virš Pavilnionių gatvės bus pastatytas transporto viadukas, kuris leis transportui judėti visomis kryptimis įsijungiant į Vakarinį aplinkkelį. Vakarinio aplinkkelio III etapas sujungs šiaurines ir pietines pagrindines miesto gatves. Tranzitinis ir krovininis transportas galės judėti nuo A1 ir A2 magistralinių kelių, taip aplenkdamas – Justiniškių, Viršuliškių, Pašilaičių ir kitus miegamuosius miesto rajonus. Eismo srautas nuo šiaurinės pusės centro kryptimi iš Ukmergės gatvės nusikreips į aplinkkelį.

Pašilaičiuose bus atnaujintas Žemynos gatvės skveras

Šiemet planuojama atnaujinti 10 viešųjų erdvių – skverų – Antakalnio, Fabijoniškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujamiesčio, Naujininkų, Naujos Vilnios, Pašilaičių, Pilaitės, Šeškinės seniūnijose. Pašilaičiuose bus atnaujintas, Žemynos g., ties seniūnija esantis skveras. Jau birželį, į pagalbą pasitelkiant kraštovaizdžio architektus ir bendruomenę, bus pradėti skvero projektavimo darbai. Tikimasi, kad šiemet atnaujintas skveras taps aplinkinių gyventojų traukos vieta.

Bus renovuoti 5 daugiabučiai namai

Šiemet planuojama renovuoti penkis namus Pašilaičių gatvėje. Trijų namų renovacija jau įpusėjusi, likę du bus renovuoti netrukus. Šiuo metu vyksta viešieji pirkimai, ieškomi rangovai. O štai Pašilaičių gatvės 4 ir 6 namo gyventojai jau džiaugiasi baigtu modernizuoti būstu.

Kiti Vilniaus mero susitikimai su bendruomenėmis: birželio 7 d. – VIRŠULIŠKĖS, (Viršuliškių pagrindinėje mokykloje, Viršuliškių g. 7), birželio 16 d. 18 val. – NAUJAMIESTIS, (Karaliaus Mindaugo pagrindinėje mokykloje, Mindaugo g. 9), birželio 21 d., 18 val. – NAUJOJI VILNIA, (Naujosios Vilnios kultūros centre, Gerovės g. 1), birželio 28 d. 18 val. – ŠNIPIŠKĖS (Senvagės gimnazijoje, Širvintų g. 80).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt