„Uber“ plečia savo veiklą Vilniuje

Šiandien Vilniuje duris atvėrė oficialus „Uber“ biuras, kuriame įsikūrė inžinerijos centras ir paslaugų palaikymo padalinys. Biuro atidarymas reiškia naują bendrovės plėtros bei investicijų Vilniuje etapą – jau iki metų pabaigos bus padvigubinta čia dirbančių specialistų komandą, kuri reikšmingai prisidės prie pasaulinės „Uber“ platformos vystymo bei pritrauks investicijas į sostinę.


„Džiaugiuosi, kad „Uber“ net tik rekordiškai greitai pradėjo veiklą Vilniuje, bet nusprendė čia įkurti savo biurą. Miestui tai labai daug reiškia – bus kuriamos naujos darbo vietos, plečiamos kokybiškos tarptautinės kompanijos paslaugos. Nuolat siekiame tapti greičiausiu ir atviriausiu miestu, tad džiugu, kai iškeltos ambicijos bei įdirbis jau duoda rezultatų“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius, dalyvavęs „Uber“ biuro atidaryme.

Naujasis bendrovės biuras įsikūrė sostinės verslo centre „3 burės“. Čia veikiantis „Uber“ inžinerijos centras yra vienas iš keturių Europoje ir vienas iš dešimties centrų pasaulyje, kur kuriamos, plėtojamos ir palaikomos skaitmeninės technologijos, leidžiančios naudotis „Uber“ programėle bei pavėžėjimo paslaugomis.


Šiuo metu „Uber“ inžinierių komandoje dirba beveik 20 aukštos kvalifikacijos specialistų. Iki metų pabaigos bendrovė ketina šį skaičių padvigubinti.

Balandžio mėnesį Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi kompanijos „Uber“ biure Amsterdame, kur susitiko su įmonės veiklos vadovu Pierre-Dimitri Gore-Coty, su kuriuo aptarė galimybes geriau išnaudoti Vilniaus potencialą. Meras pakvietė Vilniuje testuoti naujas kompanijos paslaugas, taip pat atkreipė dėmesį į galimybes į Vilnių perkelti kitus padalinius, akcentuodamas gerą mieste įsikūrusių specialistų potencialą ekonomikos, teisės ar kūrybinėse srityse.


JAV San Franciske veiklą pradėjusi bendrovė „Uber“ kuria ir prižiūri programėlę, kuri leidžia išsikviesti laisvai samdomą vairuotoją su jo asmeniniu automobiliu. Be sostinėje įsikūrusio inžinierių centro, nuo 2015 metų lapkričio „Uber“ Vilniuje vysto pilotinę „uberX“ pavėžėjimo paslaugą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt