Kitą savaitę Vilnių papuoš dar daugiau įvairiaspalvių žiedų

Jau kitą savaitę sostinėje pražys net 85 tūkstančiai žiedų – smulkiažiedžių begonijų, ledinukų, pelargonijų, žilių, šlamučių, medučių, verbenų ir kitų ryškiaspalvių žiedų. Jos bus pasodintos visose 350-yje mieste esančių gėlinių. Bus apsodinta 18 tūkst. kv. metrų gėlynų – tai prilygsta net trims futbolo aikštėms!

Pavasarį vilniečius ir sostinės svečius džiuginusios 10 tūkstančių našlaičių bus pakeistos vasarinėmis ir daugiametėmis gėlėmis. Planuojama, kad visos vasarinės gėlės mieste bus pasodintos iki birželio vidurio.

Ryškiaspalvėmis vasarinėmis gėlėmis pasipuoš Gedimino prospektas, Žaliasis ir Karaliaus Mindaugo tiltai, A. Mickevičiaus, Vašingtono, Žemaitės, Rūdininkų g. T. Kosčiuškos skverai, pagrindinės Senamiesčio gatvės ir aikštės.


Daugiametės gėlės – lanksvos, irisai, šalavijai, astros – bus pasodintos Rūdninkų, Dudajevo ir Vašingtono skveruose. Šie žiedai vilniečius džiugins ne vienerius metus, todėl leis miestui sutaupyti lėšų.

Žydinčias Vilniaus erdves pradėta planuoti efektyviau, tvarkytis kompleksiškai ir taupyti biudžeto lėšas. Miestas gali ir turi būti žydintis ir patrauklus, tačiau suskaičiuota, jog pražydinti sostinę galima pigiau ir dar sutaupyti: miesto skveruose siūloma palaipsniui plėsti daugiamečių gėlynų plotus, atsisakant trumpalaikių vienmečių gėlių projektų. Vien praėjusiais metais sezoniniai gėlynai vilniečiams kainavo daugiau kaip 337 tūkst. eurų. Nauji sprendimai leis jau šiemet sutaupyti apie 70 tūkst. eurų.

Miesto gėlinės nuolat prižiūrimos: augalai tręšiami, purenami, ravimi ir laistomi.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]