Motiejaus Sarbievijaus kiemelyje rinkosi poezijos gerbėjai

Šį vakarą jau 52-ąjį pavasarį Vilniaus universitete Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kiemelyje vyko „Poezijos pavasario 2016“ baigiamasis vakaras. Renginyje dalyvavo gausus būrys poezija besidominčių ir ją kuriančių žmonių.

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius iškilmingai įteikė Laimono Noreikos juostą Aldonai Vilutytei, Laimono Noreikos vardo skaitovei laureatei. Taip pat sveikino R. Skučaitę, Maironio premijos laureatę, kuriai premija skirta už 2015 metais pasirodžiusią eilėraščių ir prozos knygą „Nepaslaptis tokia balta“.

„Gerbiamieji laureatai, ačiū, kad kuriate sielą gydančius posmus, kad liekate ištikimi savo meniniam pašaukimui, nors – esu tikras – tai ne visada paprasta ir lengva. Ačiū Jums už tai, kad Vilnius, šalia visų kitų epitetų, nuolat pavadinamas ir kultūros bei poezijos miestu. Ačiū Jums, kad galime džiaugtis „Poezijos pavasariu“- dėkojo vicemeras Linas Kvedaravičius.

Šiltą pavasario vakarą eiles skaitė poetai 2015 – 2016 metais išleidę knygas: Benediktas Januševičius, Erika Drungytė, Laura Sintija Černiauskaitė, skambėjo poeto Algimanto Baltakio eilės, kurias skaitė poetas Rimvydas Stankevičius šiais metais tapęs Salomėjos Nėries premijos laureatu. Savo kūryba dalinosi ir kiti laureatai – poetai – Romas Sadauskas, Marius Burokas bei daugelis kitų.

„Poezijos pavasarį” aplankė ir svečiai iš Ukrainos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Palestinos bei Rusijos.

Susirinkusiems koncertavo jaunų, talentingų atlikėjų grupė „Sheep got waxed“. Renginį vedė Alvydas Šlepikas ir Renata Šerelytė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]